по-русски  česky  english 

rozšířené vyhledávání

Velvyslanec

Petr Mikyska

Mimořádný a zplnomocněný velvyslanec České republiky v Gruzii

Velvyslanec Petr Mikyska s prezidentkou Gruzie, J.E. Salome Zurabišvili

Velvyslanec Petr Mikyska s prezidentkou Gruzie, J.E. Salome Zurabišvili

P. Mikyska se narodil v roce 1966 v Městci Králové.

Vystudoval Moskevský státní institut mezinárodních vztahů, Univerzitu Karlovu v Praze a Diplomatickou akademii v Santiago de Chile.

P. Mikyska je profesionálním diplomatem. Na ministerstvu zahraničních věcí zastával různé pozice v Odboru kulturních styků, Odboru amerických států a Odboru dvoustranných ekonomických vztahů a podpory exportu.

V zahraničí pracoval jako Chargé d´affaires (vedoucí ZÚ) v Havaně (1992 – 1996), zástupce vedoucího úřadu a vedoucí ekonomického úseku na ZÚ Lima (1998 – 2004), konzul (vedoucí úřadu) na Generálním konzulátu v Torontu (2006 – 2007), zástupce vedoucího úřadu a vedoucí politického úseku ZÚ Mexiko (2007 – 2010), Chargé d´affaires (vedoucí úřadu) v Jerevanu (2012 – 2014) a mimořádný a zplnomocněný velvyslanec v Arménii (2015 – 2019).

Dne 3. července 2019 předal prezidentce Gruzie, J.E. paní Salome Zurabišvili, pověřovací listiny, akreditující jej jako mimořádného a zplnomocněného velvyslance České republiky v Gruzii.

Velvyslanec Mikyska je ženatý, má dva dospělé syny z předcházejícího manželství. Hovoří anglicky, španělsky, rusky, a francouzsky.