по-русски  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká společnost „L&R Company“ se úspěšně prosazuje v Gruzii

Česká společnost L & R Company, která od roku 2013 působí v oblasti stavebnictví v Peru a Gruzii, dokončila svůj první velký gruzínský projekt výstavby rezidenčního bytového komplexu SHEKVETILI 1. Slavnostní otevření se konalo dne 7. června 2017 za účasti mnoha českých a slovenských podnikatelů a místních gruzínských představitelů.
 

Stavební boom v Gruzii

Gruzínský stavební trh v současnosti zažívá velký boom. Především v hlavním městě Tbilisi, ale i v přímořském letovisku Batumi vyrůstá velké množství nových bytových jednotek, určených pro trvalé bydlení i jako apartmány pro rekreační účely. Většina obyvatel Gruzie však stále žije ve starých zanedbaných bytových domech z doby Sovětského svazu, a proto lze pozorovat velkou poptávku po nových bytech evropského standardu. Tento zájem zachytila také česká firma L & R Company, která vyprojektovala a postavila čtyřpatrový apartmánový dům SHEKVETILI 1. Ve stejnou dobu firma realizuje v různé fázi příprav a výstavby další sousedící projekty SHEKVETILI 2 – 5.

Parametry projektu

Apartmánové komplexy SHEKVETILI 1 – 5 jsou stavěny podle českých standardů za přispění řady českých firem. Své výrobky a zařízení tak dodala například na gruzínském trhu již mnoho let působící firma KOPOS vyrábějící elektroinstalační materiály nebo firma VÝTAHY z Velkého Meziříčí. Právě česká kvalita stavěných domů je to, co projekty SHEKVETILI 1 – 5 jednoznačně odlišuje od gruzínských developerských projektů. Ty často i po kolaudaci nemají dokončené jednotlivé části (například garáže apod.) a občas zcela ignorují nutnost realizace okolních parkových úprav.

Slavnostní otevření

Slavnostního otevření projektu SHEKVETILI 1 se zúčastnil zástupce velvyslance ČR Jiří Preclík, hejtman kraje Guria, který přestřihl slavnostní pásku a otevřel tak celý dokončený objekt, dále představitel Ministerstva ekonomiky a udržitelného rozvoje Gruzie, přibližně 40 českých a slovenských podnikatelů a zástupci českých firem působících v Gruzii.

Jiří Preclík, Velvyslanectví České republiky v Tbilisi