по-русски  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: vlastní
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český obranný průmysl byl představen v Gruzii

Velvyslanectví ČR v Gruzii zorganizovalo dne 23. června 2017 společně s Ministerstvem obrany ČR prezentaci českých podniků obranného průmyslu. Akce se zúčastnily firmy Omnipol, ERA, Aero Vodochody, VOP, VR Group, Tatra a Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR. Během prezentací těchto firem se účastníci semináře z odborných gruzínských kruhů mohli seznámit s jejich historií a současností, a dále se škálou jejich výrobků a služeb.
 

Český obranný průmysl byl představen v Gruzii

Český obranný průmysl byl představen v Gruzii

Stav gruzínských ozbrojených složek

Gruzínské ozbrojené složky se snaží postupně modernizovat své zbraně a vybavení, které se ne vždy nacházejí v uspokojivém stavu. Ministerstvo obrany Gruzie postupně nové zbraně nakupuje a této situace se snaží využít i české firmy. Ty se proto maximálně pokouší (i za přispění Velvyslanectví ČR v Gruzii) představit své výrobky a uspět v zakázkách pro gruzínské ozbrojené složky. Z tohoto důvodu byli na prezentaci pozvání zástupci státu, kteří v budoucnu mohou rozhodovat o státních zakázkách v obranném průmyslu. Pozváni tak byli představitelé Ministerstva obrany Gruzie, Generálního štábu Gruzie a poslanci gruzínského parlamentu z Výboru pro obranu a bezpečnost.

Prezentace českých firem

Vlastní prezentace byly zahájena proslovem ministra obrany ČR pana Martina Stropnického, který vyzdvihl tradici a kvalitu českého obranného průmyslu. Podle ministra Stropnického velmi dobře probíhá spolupráce mezi ozbrojenými složkami obou zemí, na což by měla navázat i intenzivnější spolupráce při dodávkách zbraní a dalšího vojenského vybavení.

Nadějná další spolupráce

Během prezentace se přítomní gruzínští představitelé podrobně seznámili s vysoce ceněnými produkty českých firem. Byly navázány důležité kontakty a během neformálního oběda prodiskutovány možnosti budoucí spolupráce.

 

Jiří Preclík, Velvyslanectví České republiky v Tbilisi