по-русски  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek ministra zdravotnictví a mise výrobců zdravotnických prostředků v Gruzii

Ve dnech 27. – 28. května 2021 se uskutečnila návštěva delegace Ministerstva zdravotnictví ČR vedená náměstkem ministra Radkem Policarem a mise výrobců zdravotnických prostředků v rámci projektu ekonomické diplomacie na podporu českých firem. Kromě jednání na Ministerstvu zdravotnictví Gruzie a Národním centru pro kontrolu nemocí program zahrnoval představení českých firem na Státním zdravotnickém holdingu, návštěvu státní nemocnice Nikoloz Kipshidze Central University Clinic a dvou soukromých klinik New Hospital a MediClub Georgia. Návštěva Gruzie byla zakončena podnikatelským fórem v prostorách velvyslanectví, během něhož měly české firmy možnost představit své výrobky a navázat kontakty se zástupci 15 gruzínských distributorů a lékařských společností.

Během setkání s první náměstkyní vnitřně vysídlených osob z okupovaných území, práce, zdravotnictví a sociálních věcí Gruzie Tamar Gabunií náměstek Radek Policar sdílel české zkušenosti s bojem proti pandemii Covid-19. Náměstkyně vysoce ocenila pomoc, kterou  Česká republika poskytuje zdravotnickým institucím v Gruzii, zejména v oblasti epidemiologických opatření a podpoře očkování. Diskuze s ředitelem Národního centra pro kontrolu nemocí a veřejné zdraví Amiranem Gamkrelidzem se zaměřila na další posílení stávající spolupráce. Kromě dodávek ochranných materiálů a školení lékařů ve venkovských oblastech Česká republika pomohla Gruzii s vytvořením online registračního portálu očkování, který napomáhá ministerstvu zdravotnictví s registrací občanů podle národního očkovacího plánu. Obě strany rovněž jednaly o výměně informací ohledně vývoje místního onkologického registru. Velvyslanec České republiky v Gruzii Petr Mikyska připomněl, že zdravotnictví je jedním ze tří prioritních sektorů české rozvojové spolupráce v Gruzii.

Zástupci českých firem LINET, Codaco, PharmData, TestLine, ProSpon, MZ Liberec, TSE, SMT, Advanced Medical Solutions, Nafigo, WPA Nanotechnologies a PROMA REHA představily své výrobky zástupcům Státního zdravotnického holdingu a regionálních zdravotnických středisek a navštívili státní nemocnici Nikoloz Kipshidze Central University Clinic a dvě soukromé nemocnice New Hospital a MediClub Georgia. New Hospital postavila česká společnost Ross a je vybavena českými zdravotnickými technologiemi a přístroji.

Velvyslanectví České republiky v Tbilisi uspořádalo 28. května ve svých prostorách „Medical Business Forum“, kde české společnosti účastnící se mise do Gruzie představily své produkty 15 gruzínským lékařským distributorům a zástupcům lékařských společností. V úvodním slovu náměstek ministra zdravotnictví Radek Policar potvrdil, že Česko je připraveno nadále podporovat Gruzii a partnerství mezi veřejnými i soukromými českými a gruzínskými aktéry. Velvyslanec Petr Mikyska stručně informoval o česko-gruzínské spolupráci ve zdravotnictví a rozvojových projektech zaměřených na zdravotní péči. Ředitel Charity ČR v Gruzii Jan Blinka informoval o příležitostech, které se českým firmám v rozvojových projektech v Gruzii nabízí.

Česko má dlouholetou tradici výroby zdravotnických zařízení a české společnosti jsou úspěšné a konkurenceschopné na globálním trhu. Čeští výrobci nabízejí špičkovou kvalitu a technologie a chytré inovativní nápady.

Galerie


Podnikatelská mise výrobců zdravotnických prostředků