по-русски  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Petr Mikyska navštívil pobočku firmy KOPOS v Gruzii

Ve čtvrtek 11. března 2021 velvyslanec Petr Mikyska společně se zástupkyní Janou Gašparíkovou navštívili dceřinou firmu kolínské společnosti KOPOS v Tbilisi, kde jednali s jejím ředitelem Adolfem Turkem.

Během jednání ředitel A. Turek informoval o výzvách, kterým jeho firma v Gruzii čelí – doprava výrobků z ČR; spolehlivost a kvalifikace zaměstnanců; konkurence levných, avšak méně kvalitních výrobků. Ke zlepšení pozice kvalitních výrobků firmy KOPOS na gruzínském trhu by napomohlo uplatňování bezpečnostních standardů ve stavebnictví. Velvyslanec informoval o připravovaných akcích velvyslanectví na podporu českých firem (založení České podnikatelské platformy) a nabídl asistenci při rozšíření seznamu potenciálních zákazníků.

Společnost KOPOS se věnuje výrobě elektroinstalačního úložného materiálu v Kolíně. Mezi nejprodávanější výrobky patří elektroinstalační krabice, lišty, trubky, dělené chráničky, parapetní kanály, kabelové nosné systémy. S rostoucími nároky pro bezpečnost objektů firma nyní nabízí systémy se zachováním funkčnosti při požáru. Firma působí na gruzínském trhu od roku 2010 a v současnosti zaměstnává 9 pracovníků.

Galerie


KOPOS