по-русски  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český železniční průmysl byl představen v Gruzii

Velvyslanectví ČR v Gruzii zorganizovalo dne 12. dubna 2017 prezentaci českých podniků železničního průmyslu. Akce se zúčastnily firmy Škoda Vagónka, Škoda Electric, Bonatrans a VZÚ Plzeň. Během prezentací těchto firem se účastníci semináře mohli seznámit s jejich historií a současností, a dále se škálou jejich výrobků a služeb.
 

Český železniční průmysl

Český železniční průmysl

Špatný stav gruzínských železnic

Gruzínské železnice se nacházejí ve špatném stavu. Vozový park je zastaralý a železniční svršek a s ním související infrastruktura postrádá základní investice. Výsledkem je neatraktivita železnice pro osobní dopravu. Gruzínská vláda se tento stav snaží postupně změnit. Zájmem ČR je, aby české firmy této situace využily a maximálně se pokusily nabídnout své výrobky a za přispění Velvyslanectví ČR v Gruzii uspěly ve státních zakázkách pro Gruzínské železnice.

Účast na prezentaci

Z výše zmíněného důvodu byli na prezentaci pozvání zástupci státu, kteří v budoucnu mohou rozhodovat o státních zakázkách v železniční dopravě. Pozváni tak byli představitelé Ministerstva ekonomiky a udržitelného rozvoje Gruzie, Gruzínských železnic, investičních agentur, poslanci Parlamentu Gruzie, zástupci Magistrátu hlavního města Tbilisi, představitelé Adžárské autonomní republiky a další. Ze soukromých železničních firem se akce účastnili zástupci firmy Elmavalmshenebeli a ZREPS.

Nadějná další spolupráce

Během prezentace se přítomní podrobně seznámili s vysoce ceněnými produkty českých firem. Gruzínské i české firmy se navzájem zkontaktovaly a jejich zástupci neformálně probrali možnosti spolupráce během slavnostní recepce pořádané na jejich počest.

 

Jiří Preclík, Velvyslanectví České republiky v Tbilisi