по-русски  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Cestování do Gruzie – aktuální informace

V návaznosti na rozhodnutí vlády ČR ze dne 23.4.2020 o ukončení platnosti opatření omezujícího vycestování z území ČR upozorňujeme občany ČR na následující změny v možnostech vycestování z ČR.
 

VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

V souvislosti s ukončením platnosti opatření omezujícího možnost vycestování z území ČR MZV i nadále doporučuje cestovat do zahraničí jen v naléhavých a nezbytných případech, a to zejména z důvodu rozsáhlých restriktivních opatření a omezení, která jsou v současné době aplikovávána většinou zemí, a dále s ohledem na výrazné komplikace v dopravě. Další podrobnosti o změnách na webu mzv.cz.

VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT:

Od 22. 3. 2020 Gruzie zcela uzavřela pozemní hranice, uzavřen je i vzdušný prostor a  zrušeny komerční lety. Jako jediné jsou povolovány repatriační lety Georgian Airways, které do Gruzie dopravují gruzínské občany. Probíhá jednání na vládní úrovni o obnovení leteckého spojení mezi ČR a Gruzií od 1.7.2020.

DOPRAVA:

V zemi platí úplný zákaz cestování veřejnou dopravou, městskou včetně metra i dopravou meziměstskou.

Městská doprava všech typů, včetně podzemní, bude pokračovat v provozu od 29. května 2020 a bude se tak dít pouze v souladu s konkrétními pravidly. Roušky zůstávají základním rutinním doplňkem a organizace, které řídí městskou dopravu nebo majitelé soukromých dopravních podniků, ponesou odpovědnost za dodržování předpisů pro cestující.

Meziměstská doprava obnoví provoz 8.6.2020.

OPATŘENÍ:

V současné době není vstup na území Gruzie možný, výjimky tvoří akreditovaní diplomaté nebo řidiči mezinárodní dopravy za předpokladu absolvování 14ti denní karantény. Od 1.7.2020 se má země otevřít pro zahraniční turisty. Seznam bezpečných zemí jejíchž občanům bude v tomto termínu umožněn vstup do Gruzie zatím nebyl publikován. Karanténní a hygienická opatření pro vstup cizinců na území Gruzie po 1.7.2020 úřady  také zatím nezveřejnili.

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Aktuální informace v zemi naleznete na webových stránkách Vlády , stránkách Ministerstva zdravotnictví, stránkách Národního centra pro kontrolu nemocí nebo stránkách agenda.ge