по-русски  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Cestování do Gruzie – aktuální informace

V návaznosti na rozhodnutí vlády ČR ze dne 23.4.2020 o ukončení platnosti opatření omezujícího vycestování z území ČR upozorňujeme občany ČR na následující změny v možnostech vycestování z ČR.

VYCESTOVÁNÍ Z ČR a NÁVRAT DO ČR:

Vycestování z ČR (mimo nezbytné, naléhavé a neodkladné cesty) je zakázáno do několika zemí světa s extrémním rizikem nákazy COVID-19 způsobeného novými mutacemi koronavirus SARS-CoV-2 dle ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví

Pro návrat českých občanů platí pravidla stanovená ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví, jejichž výklad přinášíme pro všechny kategorie rizikových zemí v článku "PŘEHLEDNĚ: Nová pravidla cestování platná od 5. dubna 2021".

VSTUP NA ÚZEMÍ GRUZIE A TRANZIT:

K 1. 2. došlo v Gruzii k uvolnění některých opatření zavedených v souvislosti s COVID-19. Vláda povolila pravidelné mezinárodní lety a zjednodušila podmínky vstupu pro gruzínské občany i cizince. Občané ČR nyní mohou vstupovat do Gruzie za stejných podmínek jako ostatní občané EU (podrobněji viz níže).

Od 01. 02. 2021 platí nová pravidla vstupu do Gruzie:

1)  Občané všech zemí mohou vstoupit na území Gruzie za předpokladu, že na hranicích předloží doklad, který prokazuje, že cizinec podstupil kompletní vakcinaci proti COVID-19.

2)  Cizinci, kteří nejsou očkováni a jedná se o občany EU, Izraele, Švýcarska, USA, Saúdské Arábie, Spojených arabských emirátů a Bahrajnu předládají na hranicích potvrzení o negativním testu PCR ne starší než 72 hodin. Test PCR budou muset cizinci, třetí den po příjezdu do Gruzie, na vlastní náklady  zopakovat. V případě, že test bude negativní, samoizolace cestovatele nebude nadále povinná. (Seznam laboratoří v Gruzii (PDF, 384 KB))

3) Nový režim vstupu do země umožňuje gruzínským státním příslušníkům vstoupit do země s negativním výsledkem PCR testu a následnou 8denní izolací nebo opakováním testu PCR 3. den po vstupu do země na své vlastní náklady. Gruzínští státní příslušníci, kteří nebudou mít negativní výsledek PCR testu, musí nastoupit 8denní (místo nynější 12denní) izolaci;

4) S přihlédnutím k epidemiologickým rizikům nadále platí dosavadní zákaz vstupu do země pozemní cestou.

Upozorňujeme na nutnost vyplnění příjezdového formuláře který naleznete zde: https://stopcov.ge/en/protocol

V případě dalších  dotazů ohledeně cestování do země doporučujeme kontatovat Velvyslanectví Gruzie v České republice: Mlýnská ul. 22/4, 160 00 Praha 6 Bubeneč. Tel .: 233-311-749 / 751; Fax: 233-311-752 / 713 Konzulární oddělení: Tel .: 233-931-299; 233-311-713 Konzulární horká linka: +420-777-222-053 E-mail: prague.emb@mfa.gov.ge

DOPRAVA:

Seznam letů na stránkách Ministerstva vnitřních věcí Gruzie

OPATŘENÍ:

Z důvodu lokálního zhoršení situace byla u některých vesnic zřízena kontrolní stanoviště. Občané jsou podrobováni měření teploty a případně podstupují PCR test. (východní Gruzie, region Kaspi – vesnice Igoeti, Samtavisi a Kveo Chala, západní Gruzie, region Ozurgeti - vesnici Shroma, region lanchkhuti - Chkonagora a Chochkhati, a region Zugdidi - vesnici Orsantia)

Od 1. 4. 2021:

 • Divadla otevřou pro veřejnost;
 • Sportovní soutěže budou za přítomnosti diváků.

Od 15. 3. 2021:

 • Fitness centra a tělocvičny otevřou;
 • Vyšší a odborné školy obnoví přednášky v přednáškových sálech prezenční formou;
 • Činnost sportovních klubů se obnoví;
 • Divadla a umělecké soubory budou moci zahájit zkoušky.

Od 8. 3. 2021:

 • Nákupní centra a trhy obnoví provoz i během víkendů;
 • Restaurace v celé Gruzii otevřou (kromě víkendů);
 • Vyšší a odborné školy obnoví praktickou výuku v prezenční formě;
 • Vleky a lanovky v lyžařských střediscích otevřou.

Od 1. 3. 2021:

 • Muzea a knihovny otevřeny;
 • V Batumi otevřeny restaurace (kromě víkendů);
 • Organizace konferencí a školení prezenční formou povolena;
 • Mateřské školy otevřeny (jednou za dva týdny bude 20% zaměstnanců testováno na COVID-19).

Od 25. 2. 2021:

 • Obnovena meziměstská doprava;
 • Hotely v lyžařských střediscích obnovily činnost.

Od 15. 2. 2021:

 • Otevřeny vnitřních trhy ve všech městech;
 • Otevřeny venkovní prostory restaurací v pracovních dnech;
 • Zahájena prezenční výuka ve školách v Tbilisi, Kutaisi a Rustavi.

Od 8. 2. 2021:

 • V celé Gruzii byla obnovena v pracovní dny městská hromadná doprava a otevřeny venkovní trhy.

Od 1. 2. 2021:

 • V Batumi, Zugdidi, Gori, Poti a Telavi byla obnovena městská doprava, otevřeny školy, obchody a nákupní střediska;
 • V Zugdidi, Telavi, Zestafoni, Gardabani, Poti, Marneuli, Batumi, Kobuleti a Gori ministerstvo školství umožnilo rodičům studentů vybrat si mezi prezenční a online výukou:
 • V Tbilisi, Kutaisi a Rustavi otevřely (kromě víkendů) obchody a nákupní střediska;
 • V Adžárii otevřely venkovní prostory restaurací. Aktuální zákaz svatebních hostin a akcí různé sociální povahy zůstává v platnosti.


V celé Gruzii nadále platí zákaz nočního pohybu osob, dopravy a užívání veřejných prostranství a od 21:00 do 5:00h. V případě nutnosti je možné v době zákazu nočního vycházení požádat úřady o jednorázové povolení pohybu mimo domov, například pro případ přesunu na letiště, či jiné mimořádné situace, prostřednictvím telefonní horké linky 144-1.


Od 4. 11. 2020 platí povinnost nosit roušky i na otevřeném prostranství, a to na celém území Gruzie. Nedodržování tohoto opatření je pokutováno částkou 20 gruzínských lari (cca 150 Kč). Za opakované porušení nařízení je pokuta dvojnásobná.

Doporučujeme všem cestovatelům se registrovat v databázi Dobrovolná registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) – https://drozd.mzv.cz.

Žádáme občany České republiky, kteří se nacházejí na území Gruzie, aby sledovali průběžně aktualizované stránky Ministerstva zahraničních věcí (https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/index.html), dále stránky Velvyslenctví ČR v Tbilisi (https://www.mzv.cz/tbilisi), stejně tak facebookový profil velvyslanectví (https://www.facebook.com/czechembassytbilisi).

 

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Aktuální informace v zemi naleznete na webových stránkách Vlády , stránkách Ministerstva zdravotnictví, stránkách Národního centra pro kontrolu nemocí, či serveru agenda.ge

Seznam laboratoří v Gruzii (PDF, 384 KB), které testují občany na COVID - 19.

přílohy

Seznam laboratoří v Gruzii 383 KB PDF (Acrobat dokument) 11.9.2020