по-русски  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Cestování do Gruzie – aktuální informace

V návaznosti na rozhodnutí vlády ČR ze dne 23.4.2020 o ukončení platnosti opatření omezujícího vycestování z území ČR upozorňujeme občany ČR na následující změny v možnostech vycestování z ČR.

VSTUP NA ÚZEMÍ GRUZIE A TRANZIT:

Pozemní hranice jsou pro české občany stále uzavřeny. Podle oznámení Úřadu civilního letectví Gruzie ze dne 22.7.2020 nebudou pravidelné mezinárodní lety do a z Gruzie obnoveny do 31.8.2020. Výjimky tvoří lety z Mnichova (Lufthansa), Paříže (Air France) a Rigy (Air Baltic). Podle rozhodnutí gruzínské vlády mají občané Německa, Francie, Estonska, Litvy a Lotyšska možnost cestovat do Gruzie s ohledem na COVID – 19 bez dalších podmínek. Občanům ČR není vstup na území Gruzie povolen.

Výjimky tvoří akreditovaní diplomaté nebo řidiči mezinárodní dopravy za předpokladu absolvování 14ti denní karantény.

Občané všech zemí, přijíždějící za obchodním účelem, mohou vstoupit na území Gruzie za předpokladu absolvování PCR testu každých 72 hodin nebo podstoupení dvoutýdenní karantény (testy i karanténa na náklady cestovatele). Cestovatel je povinen vyplnit elektronický formulář, z něhož vyplývají další povinnosti (zvací dopis partnerské organizace, schválení příslušným ministerstvem apod. Příslušný formulář naleznete na https://registration.gov.ge/pub/form/7_protocol_for_arrivals_in_georgia/kcjcpx/, podmínky vstupu do země pro výše uvedený účel https://stopcov.ge/en/EntryRules

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Aktuální informace v zemi naleznete na webových stránkách Vlády , stránkách Ministerstva zdravotnictví, stránkách Národního centra pro kontrolu nemocí.