по-русски  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: realizátor projektu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika přispěla do přípravy nového rozvojového plánu města Rustavi

V rámci rozvojové spolupráce ČR a nástroje na sdílení české expertízi v rámci Agendy 2030 experti z ČR vyhodnotili stávající situaci městské zeleně v obci Rustavi a připravili doporučení, která budou zohledněna při přípravě nového územního plánu v Rustavi.

Cílem projektu bylo na základě terénního průzkumů zpracovat podrobné hodnocení funkčních hlavních ploch zeleně ve městě. Ke všem plochám zeleně (včetně nefunkčních) byla stanovena doporučení a konkrétní opatření pro kvalitativní rozvoj.

Dále byla analyzována krajinná zeleň, a to s důrazem na analýzu a doporučení pro údolní nivu řeky Kura včetně uvedení inspirativních, již realizovaných obdobných projektů. Samostatně byla definována doporučení řešení systému sídelní zeleně města v novém Rustavi Urban Development Plan s tím, že v rámci těchto doporučení jsou uváděny příklady praxe v ČR. Zpracovaný dokument uzavírá kapitola věnovaná zelené infrastruktuře představující principy, které by měly být aplikovány nejen v měřítku nového Rustavi Urban Development Plan. Uvedeny jsou příklady možných řešení.

Obec Rustavi se stává v posledních letech dynamicky se rozvíjejícím městem, které se snaží nabídnout ekonomicky zajímavé a zároveň k životu příjemné místo, zejména pro mladé lidi. Česká republika s městem Rustavi spolupracuje v rámci několika projektů. Ve spolupráci s Rustavi Innovation Hub byly v uplynulých 4 letech např. realizovány projekty v oblasti zapojení mládeže do rozhodovacích procesů města a inovačního přístup k propojování studentů a soukromého sektoru. Starostka Rustavi Nino Latsabidze se v říjnu tr. rovněž zúčastnila mise zástupců několika místních samopráv do České republiky, v rámci které se zúčastnila Podnikatelského fóra Východního partnerství a navštívila zástupce místní samosprávy, hospodářské komory i několika firem ve Zlínském kraji.

přílohy

Česká republika přispěla do přípravy nového rozvojového... 24 MB PPTX (FILE_TYPE_PPTX) 29.11.2022