česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace českých firem na mezinárodním veletrhu RAIL EXPO 2018 v Teheránu.

Ve dnech od 19. - 22. června 2018 se v hlavním íránském městě uskutečnil již 6. ročník mezinárodního veletrhu kolejových vozidel a železniční techniky RAIL EXPO 2018. Na akci již tradičně nechyběli zástupci České republiky, tentokráte s oficiální účastí v rámci stánku Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.
 

Realizátorem české expozice o velikosti 60m2 byla firma ZEPHYR, s.r.o., která jako už po několikáté připravila důstojné a representativní podmínky pro šest českých vystavovatelů z oblasti kolejových vozidel a železniční techniky. Ministerstvo průmyslu pak bylo zastoupeno p.V. Janeckým, projektovým manažerem odboru řízení exportní strategie a služeb.

Český stánek, na kterém vystavovaly firmy DAKO-CZ, a.s., BONATRANS GROUP a.s., ACRI – Asociace podniků českého železničního průmyslu, STARMANS electronics, s.r.o., IG Watteeuw ČR s.r.o. a Výzkumný a zkušební ústav Plzeň s.r.o. (VZÚ Plzeň), v úvodní den veletrhu slavnostně inauguroval velvyslanec Svatopluk Čumba.

Veletrhu se zúčastnilo kolem devadesáti zahraničních společností, některé prostřednictvím svých národních stánků (kromě ČR též Francie, Litva, Německo, Rusko Španělsko, Turecko a Čína).

Na veletrhu se prezentovalo taktéž kolem dvou set íránských výrobců. O kvalitě a schopnostech íránských podniků svědčila i na veletrhu prezentovaná ukázka prvních vyrobených íránských kolejnic „U33“ dle mezinárodního standardu EN13674, metalurgickým gigantem Esfaahan Steel Company. První várka kolejnic v celkovém množství 500t byla zhotovena pod dohledem francouzských expertů.

Večer se pak na rezidenci českého velvyslance konala společenská akce, které se kromě českých účastníků veletrhu zúčastnili i jejich místní partneři a zástupci relevantních íránských státních institucí.

 

Pavel Kalina, ekonomický konzul, zastupitelský úřad ČR v Teheránu       

 

 

Galerie


Prezentace českých firem na mezinárodním veletrhu RAIL EXPO 2018 v Teheránu.