česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká národní výstava na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Teheránu

Česká republika se prezentovala národní výstavou na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Teheránu - IInEX 2017 (International Industry Exhibition, 6.- 9. října 2016.

Národní prezentace (na ploše 147m2) navázala na podobnou akci v loňském roce a uskutečnila se opět pod patronátem Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, ve spolupráci se sdružením Česká dobývací technika a Svazem výrobců skla a bižuterie. Český stánek slavnostně inaugurovali náměstek ministra průmyslu a obchodu Eduard Muřický, který právě s delegací pobýval v Teheránu, a velvyslanec Svatopluk Čumba.

Realizátorem výstavy byla firma ZEPHYR, s.r.o., jež připravila důstojné a representativní podmínky pro 20 českých vystavovatelů z oblasti strojírenství, dobývací techniky, železničního průmyslu, hydrauliky, sklářství a bižuterie. V rámci veletrhu se také uskutečnil „Czech Business Day“, seminář s prezentací jednotlivých českých firem, s následnými B2B schůzkami s místními zájemci. V sále hotelu Evin pak byla pro místní představitele a partnery uspořádána recepce.

Paralelně se uskutečnila separátní jednání zástupců ČEB s představiteli íránských bank.

Na závěr pobytu v Teheránu se podnikatelé se svými partnery zúčastnili společenské akce k připomenutí státního svátku ČR v rezidenci českého velvyslance.

Vzhledem k tomu, že jednou z priorit současné vlády v průmyslovém sektoru je po ukončení sankčního režimu navrácení "původního lesku" více než 7.500 malým a středním strojírenským podnikům, jejichž počet se díky sankcím zredukoval na méně než 2.500.

A roční náklady na obnovu strojního parku, který by napomohl ke zvýšení efektivity výrobní produkce o požadovaných minimálních 30 % (včetně výroby nástrojů), jsou dle ministerstva průmyslu 200 - 300 mil. USD. Z toho jen cca 100 mil. USD je možné zajistit domácí výrobou. Je zde prostor právě pro české exportéry podnikajících v oborech, jež byly přesně dle potřeb místního trhu na veletrhu představeny.

Pavel Kalina, vedoucí obchodně ekonomického úseku, velvyslanectví ČR v Teheránu

obr1

 

obr2

 

obr3

 

obr4

 

obr5

 

obr6

 

obr7