česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ve dnech 13. - 15. května 2019 navštívil Teherán náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR p. Eduard Muřický.

Pan náměstek byl doprovázen delegací složenou ze skupiny expertů z jeho úřadu, zástupců MZV ČR, MF ČR, ČSOB, ČSIOK a firmy INCO engineering s.r.o. Akce se uskutečnila v rámci Projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) pod názvem „Podpora realizace II. Smíšené komise mezi MPO ČR a MF Íránu“.
 

V rámci třídenní návštěvy se NM E. Muřický nejprve setkal s p. F. Dezhpasandem, ministrem financí a ekonomiky Íránu a jeho náměstkem p. A.M. Musavim. Na ministerstvu financí a ekonomiky proběhlo i expertní jednání přípravné schůzky ke II. smíšené komisi.

Dále pak proběhla zejm. tato jednání:

- IMIDRO (Iran Mines & Mining Industries Development & Renovation Organization) s předsedou organizace a náměstkem ministra průmyslu, dolů a obchodu p. K. Gharibpourem;

- IDRO (Industrial Development & renovation Organization) s předsedou organizace a náměstkem ministra průmyslu, dolů a obchodu p. M. B. Aalim;

- CBI (Central Bank of Iran)  s viceguvernérem pro Foreign Exchange p. G. Panahim;

- ITPO (Iran Trade Promotion Organization) s prezidentem p.  M. R. Mowdoodim;

- ICCIMA (Íránská obchodní, průmyslová, hutní a zemědělská komora) s viceprezidentem p. H. Salahvarzim;

- TCCIMA (Teheránská obchodní, průmyslová, hutní a zemědělská komora) s 1. viceprezidentem p. S. M. Atabakem.

V rámci podpory aktivit českých firem v teritoriu pan náměstek jednal též s představiteli MIDHCO (Mineral East Mines & Mineral Industries Development Holding Co.) a National Iranian Cooper Industries Company (NICICO). Navštívil také závod na výrobu autobusů Shahab Khodro a s celou delegací i výrobní závod Turbine Machine Co. (TMC), který úzce spolupracuje hned s několika českými firmami.

Galerie


Podpora realizace II. Smíšené komise mezi MPO ČR a MF Íránu