english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Opatření Státu Izrael v souvislosti se šířením koronaviru ve světě

(Archivní článek, platnost skončena 10.03.2020 / 15:15.)

Izrael zpřísňuje opatření v souvislosti se šířením koronaviru

S ohledem na dynamicky se měnící situaci s šířením koronaviru ve světě aktualizuje izraelské ministerstvo zdravotnictví (State of Israel Ministry of Health) denně závazná nařízení a doporučení pro cesty pro izraelské občany, občany s dlouhodobě povoleným pobytem vracející se do Izraele a návštěvníky Izraele (non-residents, non-citizens).

Informace týkající se občanů ČR naleznete v samostatném článku na naší webové stránce.

 

ZDE UVEDENÉ INFORMACE SE TÝKAJÍ DLOUHODOBÝCH REZIDENTŮ, DRŽITELŮ PŘISTĚHOVALECKÝCH VÍZ (A/1-A/4, B/1)

Pro občany Izraele a jejich spolucestující rodinné příslušníky či občany s dlouhodobě povoleným pobytem vracejícím se do Izraele je povinná 14-denní domácí karanténa, pokud v předcházejících 14 dnech pobývali na území Číny a Jižní Koreji, Itálie (včetně tranzitu přes letiště) a dále v následujících zemích: Thajsko, Hong Kong, Singapur, Japonsko, Macao (nevztahuje se pro tranzit přes letiště v těchto zemích), Francie, Německo, Rakousko, Španělsko, Švýcarsko. Občané Izraele a rezidenti musí vykonat povinnou 14 denní domácí karanténu a vyplnit povinně dotazník Ministerstva zdravotnictví.

S ohledem na neustále se rychle měnící situaci doporučujeme, abyste si před cestou do Izraele ověřili aktuálně přijatá opatření na naší webové stránce nebo emailem/telefonicky přímo na našem zastupitelském úřadu (consulate_telaviv@mzv.cz, +972 3 691 8282, resp. na nouzové lince +972 52 328 6622).

ZÚ nedisponuje informacemi o zrušených letech. Dotazy týkající se Vašich leteckých spojů prosím adresujte leteckým společnostem, u kterých máte letenky zakoupené nebo zarezervované.

Aktuální informace naleznete také na stránkách izraelského ministerstva zdravotnictví: https://www.health.gov.il/English/Topics/Diseases/corona/Pages/default.aspx?7 

Další aktuální varování pro cestovatele v souvislosti s šířením koronaviru (2019-nCoV) naleznete na webové stránce MZV ČR.