english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Částečné obnovení vízové agendy v Izraeli - aktualizace k 19.03.2021

S účinností od 01.08.2020 je částečně obnovena vízová činnost konzulárního a vízového oddělení ZÚ Tel Aviv v šíři stanovené aktuálně platným ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR 

S účinností od 1. srpna 2020 je na Velvyslanectví ČR v Tel Avivu částečně a v limitovaném množství žádostí obnoveno poskytování vízových služeb veřejnosti.

K obnově vízové agendy a přijímání veřejnosti dochází za nadále pokračujícího celosvětového výskytu onemocnění COVID-19.

Žádáme proto žadatele o důsledné dodržování hygienikých opatření při návštěvě konzulátu. Při návštěvě konzulátu se bude vyžadovat dezinfekce rukou, použití roušky a zachování rozestupu alespoň 2 metry. Bude omezen počet osob, které mohou v daný moment pobývat ve vnitřních prostorách konzulátu.

Zároveň žádáme o pochopení, že objem žádostí, který lze při dodržování protiepidemiologických postupů přijmout a vyřídit, nemůže nikterak dosahovat objemu běžného před nouzovým stavem.

Snahou Ministerstva zahraničních věcí je znovu umožnit příjezd těm cizincům, kteří k cestám a pobytu v ČR potřebují vízum. Zároveň ovšem uprostřed pokračující pandemie nebude možné vyjít vstříc všem žadatelům, kteří by o podání žádosti měli zájem. Velvyslanectví ČR v Tel Avivu je při dodržení protiepidemiologických opatření aktuálně kapacitně schopen přijmout 4 žádosti o schengenská víza týdně a 12 žádostí o dlouhodobá víza a povolení k dlouhodobému pobytu týdně.

Žádosti o víza a povolení k pobytu budou nadále přijímány v omezeném rozsahu. Rozsah vízových služeb, které konzulární a vízové oddělení může poskytovat, je dán aktuálním Ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví ze dne 15.03.2021 (s účinností od 19.03.2021, č.j. MZDR 20599/2020-63/MIN/KAN).

Rozsah vízové činnosti na ZÚ Tel Aviv::
 

1. Schengenská víza: Je možný příjem těchto typů žádostí:

2. Dlouhodobá víza a pobyty: Je možný příjem těchto typů žádostí:

Pokračování v přerušených řízeních: Jsou obnovena veškerá řízení o všech žádostech o dlouhodobá víza a pobyty, která byla zahájena před 14. březnem 2020 (tzn. pokračuje se v posuzování žádostí, které byly podány před nouzovým stavem a přerušením vízové činnosti).
 

3. Stanovení termínu pro podání žádosti

Informace o tom, jak požádat o termín pro podání žádosti naleznete v kapitole "informace pro podání žádosti o vízum" na naší webové stránce. Kapacita je omezena z důvodu epidemiologických opatření a místních podmínek tak, aby se v čekárně ZÚ netvořila fronta.

 

Vstup na území ČR a karanténní opatření
 

Cizí státní příslušníci jsou žádáni ověřit si před cestou podmínky vstupu do ČR, které pravidelně na svých webových stránkách aktualizuje Ministerstvo vnitra, především v pdf-tabulce "Pravidla pro vstup osob na území České republiky dle Ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví." V této tabulce je rovněž přehledně uvedeno, jaká karanténní opatření, vč. případné povinnosti testu na COVID-19, se na jednotlivé kategorie cestujících vztahují.