english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přechod hranic z ČR a podmínky cestování na Palestinská území

Níže naleznete informace týkající se cestování a přechodu hranic mezi Českou republikou a Palestinským územím, platné k 07.07.2020
 

MZV ČR i nadále doporučuje cestovat do zahraničí pouze a jen v naléhavých a nezbytných přípaech. Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům registraci v databázi DROZD.

VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

Od 15. 6. 2020 MZV ČR doporučuje dbát zvýšené opatrnosti během cest do států EU a schengenského prostoru s nízkým a středním rizikem nákazy onemocnění COVID-19 (označených zeleně a oranžově na tzv. Semaforu).

MZV i nadále doporučuje cestovat do  zemí s vysokým rizikem nákazy onemocnění COVID-19 a ostatních zemí světa (označených červeně a neoznačených žádnou barvou na tzv. Semaforu)  jen v nezbytných případech vzhledem k epidemiologické situaci, z důvodů rozsáhlých restriktivních opatření  a výrazných komplikací v dopravě. 

VSTUP NA PALESTINSKÁ ÚZEMÍ:

Na Palestinská území i nadále nelze vstoupit. Všechny pozemní hraniční přechody zůstávají uzavřené. V pásmu Gazy záleží na situaci na hraničním přechodu Rafah. Ten je nyní z důvodu aktuálního růstu případů infikovaných osob do odvolání uzavřen.

DOPRAVA:

Pozemní doprava ze Západního břehu Jordánu není v současnosti možná. Ohledně letecké dopravy prostřednictvím letišť v Izraeli jsou informace uvedeny na stránkách velvyslanectví ČR v Tel Avivu.

OPATŘENÍ:

V reakci na prudký růst nových případů infekce rozhodl dne 5. července 2020 prezident Abbás o již třetím prodloužení nouzového stavu do 5. srpna 2020.  Cestování mezi guvernoráty je znovu omezeno jen na nezbytné cesty. Nadále jsou zakázána veřejná shromáždění a premiér Shatayyeh doporučil odložit všechny svatby a smuteční shromáždění na dobu po koronavirové krizi.

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Ministerstvo zdravotnictví