english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přechod hranic z ČR a podmínky cestování na Palestinská území

Níže naleznete informace týkající se cestování a přechodu hranic mezi Českou republikou a Palestinským územím, platné od 27.04.2020.
 

MZV ČR i nadále doporučuje cestovat do zahraničí pouze a jen v naléhavých a nezbytných přípaech. Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům registraci v databázi DROZD.

VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

V souvislosti s rozhodnutím vlády o ukončení platnosti opatření omezujícího možnost vycestování z území ČR doporučuje MZV i nadále cestovat do zahraničí jen v naléhavých a nezbytných případech. Důvodem jsou rozsáhlá restriktivní opatření a omezení, která jsou v současné době aplikovávána většinou zemí a výrazné komplikace v dopravě. Aktuální pravidla pro vycestování z ČR do zahraničí a otevřené hraniční přechody ČR naleznete na stránkách Ministerstva vnitra ČR.

VSTUP NA PALESTINSKÁ ÚZEMÍ:

Na Palestinská území i nadále nelze vstoupit. Všechny pozemní hraniční přechody zůstávají uzavřené.

DOPRAVA:

Pozemní doprava z Jordánu není v současnosti možná. Ohledně letecké dopravy prostřednictvím letišť v Izraeli jsou informace uvedeny na stránkách velvyslanectví ČR v Tel Avivu.

OPATŘENÍ:

Prezident Abbás podepsal dekret o prodloužení stavu nouze do 5. června 2020. Pro osoby, které v budoucnu vstoupí na PAÚ, bude podle dosud platných pravidel platit povinná 14 denní karanténa ve vyhrazených prostorách.

ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Ministerstvo zdravotnictví