english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Žádosti o peněžní dary pro krajanské spolky na rok 2021

Krajanské spolky, společnosti přátel, spolky bohemistů a obdobné organizace působící ve Státě Izrael mohou jako každý rok podávat žádosti o peněžní dary na své projekty, a to prostřednictvím zastupitelského úřadu v Tel Avivu. Žádost o peněžní dar  na rok 2021 je možné podat do 7. srpna 2020.

Příslušný formulář je k dispozici na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR, kde lze rovněž nalézt informace o Programu podpory českého kulturního dědictví na léta 2016 - 2020. Doporučujeme seznámit se i s Pravidly pro poskytování peněžních darů, kde je ke stažení i formulář pro vyúčtování, který je nutné společně s kopiemi účetních dokladů dosvědčujících použití finančních prostředků doručit na zastupitelský úřad do 15. ledna následujícího roku.

V rámci poskytování peněžních darů na krajanské projekty ministerstvo zahraničních věcí upřednostňuje příspěvky na konkrétní a tradiční aktivity spolků, jako jsou kulturní či vzdělávací akce, před investicemi do oprav krajanských objektů. Pokud o peněžní dar žádá nově registrovaný krajanský spolek, je k žádosti nutné přiložit kopii registrace spolku ve Státě Izrael a kopie platných stanov spolku. 

Pro další informace kontaktujte paní Veroniku Benešovou:  

Veronika_Benesova2@mzv.cz

Tel.: +972-55 963 7367