english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká účast na veletrhu AGRITECH povede ke spolupráci s Izraelem v oblasti precizního zemědělství

Česká delegace vedená náměstkem ministra zemědělství Pavlem Sekáčem navštívila mezinárodní konferenci a veletrh AGRITECH, který se konal ve dnech 8.-10. 5. 2018 v Tel Avivu. Tato akce, jež se v Izraeli koná každé tři roky, představuje návštěvníkům z celého světa nejmodernější technologie v oblasti zemědělské produkce, zavlažování a živočišné výroby, z nichž většina má svůj původ právě v Izraeli. Letošní ročník veletrhu se zaměřil především na téma „precizního zemědělství“. Členy české delegace v průběhu jejich pobytu v Izraeli doprovázela vědecká diplomatka Delana Mikolášová.
 

Náměstek ministra zemědělství Pavel Sekáč se v rámci bilaterálních schůzek setkal se svým izraelským protějškem Shlomem Ben Eliyahu, aby jednali o možnostech vzájemné česko-izraelské spolupráce na úrovni obou rezortů, českých zemědělských univerzit i konkrétních zemědělců.  Izraelská strana nabídla českým kolegům možnost školení českých zemědělců v Izraeli a adaptaci izraelských technologií na české poměry.

Agritec 1

Agritec 1

Česká delegace navštívila v rámci tematických exkurzí také izraelskou hi-tech mléčnou farmu AfiMilk, intenzivní akvakulturní produkci Dagon, která se zaměřuje na produkci okrasných ryb, a nejúspěšnější izraelského výrobce nejmodernějších systémů kapánkového zavlažování Netafim. Náměstek Pavel Sekáč s delegací zavítal také na prestižní zemědělský výzkumný ústav Volcani, kde byl přijat jeho ředitelem prof. Eli Feinermanem a týmem izraelských výzkumníků. Izraelští experti na základě této schůzky přislíbili svou účast na říjnové konference k preciznímu zemědělství, kterou pořádá Ústav zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI) v Praze.

Agritec 2

Agritec 2