english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Branislav Gál
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika – země příběhů. Zúčastnili jsme se veletrhu cestovního ruchu – IMTM 2018!

Ve dnech 6.–7. února proběhl v Tel Avivu již 24. ročník turistického veletrhu IMTM, který je zaměřen jak na domácí, tak na zahraniční turistiku. Vystavovatelé z různých koutů světa, mezi nimiž byly hojně zastoupeny i české firmy, propagovali odborné i laické veřejnosti svou zemi jako zajímavou destinaci pro příští dovolenou. Na českém stánku, který zorganizovala agentura CzechTourism, vystavovaly společnosti Eurospa a.s., hotel Venus, Léčebné Lázně Mariánské Lázně a.s., Fashion Arena Prague Outlet//Via FAOC s.r.o, Cristal Palace a.s., Živý kraj – DA pro KV kraj, z.s., Centrum Babylon a.s., Plzeň – TURISMUS, p.o., Bohemia-lázně a.s., sanatorium Kriváň-Slovan, Kubík Sněžka s.r.o., Destinační společnost Východní Čechy, 2. DSP, s.r.o., Redvale a.s., Ústecký kraj, D.I.R. Bohemia, spol s.r.o.

Součástí programu byla také přednáška s názvem Czech Republic – Land of Stories. Tato přednáška si kladla za cíl přiblížit izraelským návštěvníkům turistický potenciál České republiky a upozornit na existenci i dalších zajímavých destinací mimo Prahy, kterou Izraelci v rámci ČR navštěvují nejčastěji. Úvodní slovo k přednášce pronesl velvyslanec ČR v Izraeli pan Ivo Schwarz, hlavní prostor pak patřil české turistické agentuře CzechTourism. Na závěr zbyl prostor na krátké představení vystavujících českých firem a i na tombolu, při které několik z izraelských návštěvníků vyhrálo např. pobyt v lázních nebo v hotelu v ČR.

IMTM 2

IMTM 2

Pro izraelské turisty představuje Česká republika oblíbenou destinaci a jejich počet se každoročně zvyšuje. Za první tři čtvrtletí roku 2017 navštívilo Českou republiku přes 140 000 návštěvníků z Izraele, což představuje meziroční nárůst o 12,1 %. Izraelci zde navíc stráví v průměru 4,9 dní, což je po návštěvnících z Ruské federace nejdelší doba pobytu. V celkovém počtu přenocování se před izraelské turisty dostaly pouze dvě neevropské země – Spojené státy a Čína. Mezi důvody oblíbenosti ČR Izraelci řadí například přátelskou atmosféru a dobrou bezpečnostní situaci.

Czech Republic - Land of Stories (PDF, 204 KB)