english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: WATEC 2017
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

VI. česká vodohospodářská mise do Izraele

Česko-izraelská smíšená obchodní komora, Svaz vodního hospodářství České republiky, s podporou Ministerstva zemědělství České republiky, uspořádaly u příležitosti mezinárodní výstavy WATEC Israel 2017 ve dnech 12.-14. září VI. českou vodohospodářskou misi do Izraele.

Odborného programu, který zajišťovalo Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu, se zúčastnili zástupci Ministerstva zemědělství, Jihočeského kraje, Statutárního města Ostravy, Státního fondu životního prostředí, Státního pozemkového úřadu, Výzkumného ústav vodohospodářský TGM, společností Středočeské vodárny, Povodí Labe, Povodí Vltavy, Povodí Moravy, Povodí Odry, Povodí Ohře, České přístavy, Ostravské vodovody a kanalizace, Vodovody a kanalizace Chrudim, firem REVOS Rokycany, ASIO NEW, Stavební hospodářská, ZD Bavoryně, IGEA, Sweco Hydrorpojekt, AQUA PROCON a G-servis Praha.

Delegace navštívila rezervoár Mekorot - Eshkol Site, průkopníka kapkové závlahy - společnost NETAFIM, vodárenskou společnost HAGICHON, která nabízí komplexní řešení zpracování a recyklace odpadních vod pro hlavní město Jeruzalém. Vyslechla si prezentaci o praktickém použití unikátní patentované technologie pro bezvýkopové robotické opravy vodovodních potrubí společnosti Curapipe. V Kfar Saba si účastníci mise prohlédli systém biofiltrú dešťové vody - projekt organizace KKL-JNF, a poté navštívili odborný veletrh WATEC Israel 2017, kde byly domluveny schůzky s managementem TAHAL Group, MEKOROT, Palgey Maim a Emefcy / Fluence Corporation, které se zaměřují na opětovné využití odpadních vod a bioreaktory na výrobu elektřiny. Delegace dále navštívila Zemědělský výzkumný institut v Beit Daganu a čistírnu vody ve firmě Aqwise v Shafiru.