english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: web
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Izraelští herní vývojáři se zúčastnili konference Game Developers Session 2019 v Praze

Ve dnech 28. 11. – 30. 11. 2019 se v Národním domě na Vinohradech na Praze 2, uskutečnila konference Game Developers Session 2019 za podpory Ministerstva zahraničních věcí České republiky a Magistrátu hlavního města Prahy. Cílem pro další rozvoj herního průmyslu je podpora, rozvoj a internacionalizace českých podnikatelských subjektů. Projekt propojil zástupce české gamingové scény se zaměřením na herní vývoj se zahraničními partnery v rámci konference Game Developers Session (GDS). Dílčím cílem incomingové podnikatelské mise bylo představení místního podnikatelského a startupového prostředí zahraničním firmám spolu s možností jejich realokace nebo expanze do Prahy.

 

České a zahraniční firmy byly propojeny v rámci konference Game Developers Session, která je nejvýznamnější konferencí herních vývojářů pořádaná na území České republiky s mezinárodní účastí firem z CEE regionu a více než 900 participanty. Konference nabídla ideální příležitost pro zahraniční firmy, které se účastnily dvoudenního programu, vystavovaly v rámci Indie Expo, účastnily se b2b jednání a dalšího doprovodného programu. V rámci projektu byly navíc realizovány další separátní akce na míru v podobě neformální recepce, návštěvy pražských firem, nebo pitching session. Zahraničním firmám byl v rámci programu také prezentován místní podnikatelský a startupový ekosystém spolu se všemi výhodami a možnostmi podnikání v Praze.

 

Herní průmysl je velmi perspektivním a rozvíjejícím se oborem. Čeští autoři uvádějí na trh herní tituly, které vynikají v globální konkurenci, což dokazuje i obrat českých vývojářských společností, který loni přesáhl tři miliardy korun a meziročně vzrostl o 34 %. Největším vývojářem her v České republice je Bohemia Interactive s 350 zaměstnanci, sídlící v Praze, stejně jako majorita českých vývojářských společností. 

 

Proběhla setkání se zástupci těch nejvýznamnějších herních studií v Praze:

 

Bohemia Interactive – Praha 5, Smíchov

Jedná se vývojářskou společnost založenou v roce 1999, která se zaměřuje na vývoj herního software a s ním souvisejícího výzkumu v oblasti 3D grafiky, umělé inteligence a fyzikální simulace v reálném čase. Její specializací jsou bojové simulace.

 

SCS Software (www.scssoft.com)

Jedná se o jednu z největších českých firem v oblasti vývoje her. Od roku 1997 se zaměřuje na vývoj simulátorů, pro který používá vlastní herní engine. Na kontě má slavné tituly jako Euro Truck Simulator a American Truck Simulator. Prostory firmy jsou velmi zajímavé, na cca 1500 m2 pracuje cca 160 lidí.
 

Geewa, a. s. (https://www.geewa.com/)

Geewa je české herní vývojářské studio se sídlem v Praze, založené v roce 2005. Zaměřuje se na vývoj "casual" kompetitivních her pro více hráčů, hratelných napříč různými platformami, jako jsou webové prohlížeče či mobilní zařízení. Mezi jejich tituly patří např. Smashing Four. Tato strategická tahová mobilní hra založená na kulečníkové fyzice dosáhla pár měsíců po vydání na iTunes žebříček top 250 nejvýdělečnějších her USA, hru hraje přes 200.000 hráčů denně.

Keen Software House (https://www.keenswh.com/

Keen Software House a. s. je herní vývojářská společnost, založena v roce 2010. Soustředí se hlavně na tvorbu počítačových her, mezi jejich tituly patří např. hra Space Engineers, která získala v letošním roce ocenění na středoevropských cenách CEEGA. Tato hra se odehrává ve vesmíru a je z většiny založena na reálných fyzikálních faktech.

 

Projekt incomingové mise zástupců herního průmyslu do Prahy měl za cíl propojit pražské zástupce herního průmyslu se zahraničními partnery z vybraných zemí. Dílčím cílem bylo představení místního startupového a podnikatelského prostředí zahraničním startupům tak, aby pro ně byla atraktivní realokace, případně expanze do Prahy (plnění dalšího z cílů ekonomické diplomacie - transfer technologií a firem s přidanou hodnotou ze zahraničí do Prahy).