english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CW
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy se zúčastnily veletrhu CyberWeek a B2B fóra s izraelskými partnery

Dne 28. června proběhlo v prostorách Telavivské univerzity česko-izraelské podnikatelské fórum zaměřené na téma kybernetické bezpečnosti. Fórum bylo organizováno jako doprovodná akce veletrhu CyberWeek, jehož 12. ročník se minulém týdnu v Tel Avivu uskutečnil. Podnikatelská delegace pod záštitou Hospodářské komory ČR doprovázela do Izraele místopředsedu vlády pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj České republiky Ivana Bartoše, který v rámci této světově významné konference vystoupil s projevem na téma efektivní spolupráce v otázkách kybernetické bezpečnosti na státní úrovni.
 

Podnikatelské fórum zahájil svým projevem velvyslanec ČR v Izraeli Martin Stropnický. Promluvil také prezident Česko-izraelské smíšené obchodní komory (ČISOK) Pavel Smutný a člen představenstva Izraelsko-české obchodní a průmyslové komory (ICCCI) Amir Kandell, který je rovněž předním izraelským odborníkem na kybernetickou bezpečnost a zabezpečení kritické infrastruktury. Komora ICCCI byla rovněž oficiálním izraelským partnerem podnikatelského fóra. Krátce o svých aktivitách pohovořil také ředitel izraelské pobočky CzechTrade Silvestr Medviď. Na závěr se svou prezentací vystoupil také zástupce přední izraelské cyber společnosti Cybereason, který poukázal na největší hrozby a typy útoků, kterým uživatelé v kyberprostoru v současnosti čelí.

 

Fórum 2

Fórum 2

Na úvod B2B části fóra došlo k představení přítomných českých firem, jimiž byly PRK Partners s.r.o., SEFIRA, Revolgy Business Solutions a.s., Check Point Software Technologies, PHYSTER TECHNOLOGY, a.s., Springtide Ventures, Google Cloud, Becker a Poliakoff, s.r.o., Cyweta, CNS a.s., Creative Connestions s,r.o. a Státní pokladna Centrum sdílených služeb. Poté byl dán prostor českým a izraelským firmám vzájemně se seznámit a prodiskutovat své obchodní aktivity i potenciál pro vzájemnou spolupráci. Z izraelské strany byl o setkání s českými podnikateli velký zájem, o čemž svědčilo i naplnění místnosti na úroveň plné kapacity a živá diskuze mezi účastníky, která pokračovala až do stanoveného času ukončení této akce.

 

Fórum 3

Fórum 3

Mise českých firem do Izraele byla realizována v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie PROPED s finanční podporou Ministerstva zahraničních věcí ČR.

 

Nela Brádleová, obchodní specialistka, Velvyslanectví ČR v Tel Avivu