english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Nela Brádleová
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec České republiky Martin Stropnický se zúčastnil veletrhu IMTM

Velvyslanec ČR v Izraeli Martin Stropnický se zúčastnil 25. ročníku mezinárodního turistického veletrhu IMTM (International Meditarranean Tourism Market) probíhajícího ve dnech 12. - 13. února na telavivském výstavišti Ganei Tarucha. Veletrh byl zahájen slavnostní snídaní s izraelským ministrem turistiky Yariv/em Levin/em, který vyzdvihl úspěch, jenž se Izraeli v roce 2018 podařil – a sice přilákat do země rekordních 4,1 milionu turistů (nárůst o 40% od roku 2016).

IMTM (2)

IMTM (2)

Na veletrhu se Česká republika již tradičně prezentovala formou českého stánku organizovaného agenturou CzechTourism. Na tomto stánku vystavovali zástupci lázeňských letovisek, cestovních kanceláří a hotelů ze společností Hotel Olšanka, s.r.o., D.I.R. Bohemia, Cristal Palace a.s., Živý kraj -DA pro KV kraj, ASISTOUR s.r.o., THERMAL-F, a.s., Eurospa a.s. - hotel Venus, BALNEX 1, a.s. Vienna House Dvořák, 2. DSP, s.r.o. (Barceló Hotel Group) a Mariánské Lázně a.s..

IMTM (3)

IMTM (3)

Česká republika představuje pro Izraelce oblíbenou destinaci, každoročně jich ČR navštíví na 200.000 (pro porovnání: Izrael každoročně navštíví okolo 15.000 turistů z ČR při srovnatelném počtu obyvatel obou zemí). Praha tak vyhrála druhé místo v kategorii “Nejvyhledávanější destinace v roce 2018“ na webových stránkách společnosti Lametayel, nejoblíbenějších webových stránkách cestování a cestovního ruchu v Izraeli. Firma Lametayel, nejsilnější hráč v oblasti outdoorového vybavení na izraelském trhu dále provozuje řetězec 22 středisek pro cestovatele, která mají uznání jako nejprofesionálnější ve svém oboru v zemi. Cenu v rámci své účasti na veletrhu slavnostně převzal pan velvyslanec Stropnický.

Nela Brádleová, Obchodně-ekonomický úsek