english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České velvyslanectví se 30. září 2015 v Jeruzalémě účastnilo letošních sukotových oslav charedijského konzula rabína M. Cheshina

Již řadu let pořádá rabín Matityahu Cheshin, který byl bývalým americkým velvyslancem jmenován charedijským konzulem, sukotovou slavnost, na níž zve členy diplomatického sboru.

V letošním roce M. Cheshin přesunul tuto událost do suky Ortodoxní unie v Jeruzalémské čtvrti Talbiyeh, kde se rovněž nachází i prostorná suka pro ženy. Jedna diplomatka byla skutečně přítomna - Dorothy Camille Shea, zástupkyně amerického generálního konzula v Jeruzalémě. Mezi dalšími diplomaty byl i zástupce amerického velvyslance David J. Schwartz a představitelé Filipín a České republiky.

Charediové se vnímají jako nejautentičtější náboženská skupina Židů. M. Cheshin věří, že pro cizí diplomaty sloužící v Izraeli je důležité seznámit se se všemi aspekty této země, a pokud jde o ultraortodoxní Židy, je přesvědčen, že diplomaté by měli být s nimi v kontaktu, což je cesta, jak bořit mylné představy o židovských komunitách.

Galerie


Haredi