english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český velvyslanec Ivo Schwarz navštívil prof. Otto Dov Kulku

Dne 31. října 2016 velvyslanec Ivo Schwarz navštívil na Hebrejské univerzitě prof. Otto Dov Kulku, který patří k nejvýznamnějším českým krajanům žijícím v Izraeli.

Otto Dov Kulka je izraelským historikem, emeritním profesorem na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě. Hlavním předmětem jeho výzkumů je studium moderního antisemitismu od začátku novověku po jeho eskalaci za nacistického režimu v podobě tzv. „konečného řešení“, židovské myšlení v Evropě a Židé v evropském myšlení od 16. do 20. století, židovsko-křešťanské vztahy v moderní Evropě, historie židů v Německu a studie holocaustu.

Prof. Kulka se narodil v Halenkově v Československu. Jeho otec Erich Schön byl zatčen gestapem a v r. 1942 deportován z koncentračního tábora v Německu do vyhlazovacího tábora v Osvětimi Březince. Otto Kulka se svou matkou byl v r. 1942 deportován do ghetta Terezín a odtud v r. 1943 do „rodinného tábora“ v Osvětimi Březince. Jeho matka zahynula v koncentračním táboře Stutthof na začátku r. 1945. Po válce se Otto Kulka se svým otcem vrátili do Československa. Prof. Kulka emigroval do Izraele v březnu 1949.