english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: DOT 504
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

DOT 504 na festivalu Jerusalem International Dance Week

I letošní ročník festivalu Jerusalem Dance Week (28. 11. – 8. 12. 2017) proběhl s českou účastí. Dne 4. prosince 2017 v Gerard Behar Center proběhlo představení „Collective Loss of Memory“ skupiny DOT 504. Akce byla organizována Českým Centrem Tel Aviv ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR.

Soubor DOT504 a tvůrčí tandem Jozef Fruček a Linda Kapetanea (RootLessRoot) navazují na předchozí velmi úspěšnou spolupráci, odstartovanou projektem Holdin’ Fast, oceněném nominací na Total Theatre Award na Fringe Festivalu v Edinburghu 2008. Následující společný projekt 100 Wounded Tears, oceněný prestižní cenou Herald Angels Award v následujícím roce, s konečnou platností vydobyl souboru DOT504 postavení jednoho z významných 
souborů evropské scény tanečního divadla. Stírání hranic mezi divadlem a tancem je jednou z hlavních charakteristik spolupráce souboru  DOT504 s Jozefem Fručkem a Lindou Kapetaneou.

DOT 504

DOT 504

Projekt Collective Loss of Memory byl oceněn jako Taneční inscenace roku na festivalu Česká taneční platforma 2015. Současně získal na tomto festivalu i Cenu diváka.

Žid Tom, přizpůsobivý Nathan, pomocník Dano, pravý, čistokrevný Knut a boss Joona – minimálně o 50 % lepší než všichni ostatní. S pěticí těchto veselých chlapců se budeme věnovat silnému sociálnímu fenoménu, jednomu z největších potěšení lidstva – potěšení ze zabíjení 
a účasti na násilí. Radost ze zabíjení dává jedinečný pocit absolutní moci a svobody. Pro oběti je to ale peklo samo. A náhodní svědci? Nedělají nic. Postiženi kolektivní ztrátou paměti jen pozorují.

Koncept a choreografie: Jozef Fruček & Linda Kapetanea  [RootLessRoot Company] SK/GR

Účinkují: DOT504 – Nathan Jardin (B), Joona Kaakinen (FIN), Knut Vikström Precht (S), Dano Raček (SK), Tom Weksler (IL)

Hudba: Vassilis Mantzoukis

Světelný design: David Prokopič

Koncept kostýmů: Linda Kapetanea

Kostýmy: Lenka Kovaříková

Premiéra: 17. & 18. října 2014, Ponec – divadlo pro tanec, Praha

Umělecký ředitel DOT504: Mgr. Lenka Ottová

Produkce: Klára Elšíková

Producent: © DOT504 Dance Company 2014

Koprodukce: Tanec Praha

Fotografie: Petr Otta © 2014

Grafická úprava: Petr Otta © 2015