english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Izraelské děti byly oceněny za účast v Mezinárodní dětské výtvarné výstavě Lidice 2017

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech.

Tato původně národní výstava se stala v roce 1973 výstavou mezinárodní a během své historie se stala dobře známou mezi dětmi a učiteli v celém světě. V roce 2017 z došlého počtu 25 690 exponátů z 83 zemí udělila porota 1289 ocenění včetně 248 medailí pro 76 zemí a 434 organizací. Hlavní expozici aktuálního ročníku je možné navštívit od 1. června do 30. listopadu v Lidické galerii v Lidicích.

Izraelské děti jsou pravidelnými účastníky soutěže a velmi nás těší, že v letošním roce pět z nich jsou mezi oceněnými. Tajemník pro kulturu, tisk a vzdělávání Arthur Polzer předal dne 1. listopadu 2017 Čestná uznání Karam Abedellhadi (4) z mateřské školy Al-Baraem v Iksal Village, Sham Habashi (5) z mateřské školy Al-Hikma v Iksal Village, Suhaib Habashi (5) z mateřské školy Al-Ikhlas v Iksal Village, Omri Shalabi (4) z mateřské školy Al-Ikhlas v Iksal Village and Davidu Tsyprisovi (14) ze Studio of Art-Ruta Kreitser v Jeruzalémě.

 

Galerie


Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2017