english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Radek Melichar, ÚV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Izraelský ministr pro vědu Ofir Akunis navštívil Českou republiku (25. – 27.6.2017)

Izraelský ministr pro vědu, technologie a vesmír Ofir Akunis  realizoval ve dnech 25.-27. června 2017 oficiální návštěvu Českou republiky. Izraelská delegace do Prahy přijela na pozvání místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka.
 

Ministr Akunis s delegací navštívil laserové centrum ELI Beamlines v Dolních Břežanech, zavítal do Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR a zamířil i do Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky při ČVUT. Klíčovými tématy jednání obou delegací byly především možnosti dalšího rozvoje vzájemné spolupráce ve vědní oblasti a hledání cest k ještě většímu propojování českých a izraelských výzkumných institucí. Ministr Akunis se setkal rovněž s předsedkyní Akademie věd ČR prof. Evou Zažímalovou, rektory vybraných českých univerzit a zástupci MŠMT. V neposlední řadě izraelskou delegaci přijal také místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Bartošek.

Izraelského ministra pro vědu doprovázel při návštěvě České republiky také prezident Ben Gurionovy univerzity v Beer Ševě prof. Zvi HaKohen a CEO Afeka Academic College of Engineering v Tel Avivu Alon Barnea. Obě izraelské vědecké instituce pokračují v úspěšné spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci. Všech česko-izraelských jednání se zúčastnila také česká vědecká diplomatka v Izraeli Delana Mikolášová.

Galerie


Ministr Akunis v Praze, 25. - 27. 6.2017