english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předseda Poslanecké sněmovny P ČR J. Hamáček navštívil ve dnech 15. – 18. 11. 2016 Stát Izrael.

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček v doprovodu Výboru pro obranu a Výboru pro zdravotnictví navštívil ve dnech 15. – 18. listopadu 2016 Stát Izrael.

Předseda J. Hamáček se sešel s premiérem Benjaminem Netanjahu a v Knesetu s předsedou Knessetu Yuli Edelsteinem, předsedkyní Parlamentní skupiny přátel ČR A. Lavie a vůdcem opozice I. Herzogem. Uskutečnila se zde také společná zasedání obou výborů pro bezpečnost a zdravotnictví. Součástí programu předsedy J. Hamáčka bylo zasazení pamětního stromu KKL, návštěva památníku holocaustu Yad Vashem a jižního tábora MFO na Sinaji, kde se dohlíží nad dodržováním míru mezi Egyptem a Izraelem.

Výbor pro obranu navštívil hraniční přechod s Gazou Kerem Shalom u egyptských hranic a vyhlídkový bod na Gazu Černý šíp.

Výbor pro zdravotnictví byl přijat izraelským ministem zdravotnictví Yaakovem Litzmanem, zúčastnil se workshopu o izraelské politice léčebného konopí, navštívil výrobce léků Teva Pharmaceuticals Industries a v nemocnici Assuta se setkal se s prof. A. Shamisem.

Galerie


Předseda PS P ČR Jan hamáček v IL 2016