english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ÚV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Premiér ČR Andrej Babiš s manželkou Monikou navštívili Izrael

Premiérský pár přiletěl na pracovní návštěvu Izraele v pondělí večer dne 18. února a ubytoval se v Jeruzalémě. Program pana premiéra v Izraeli byl zaměřený především na obchod a inovace, a tak ještě před začátkem oficiálního jednání s premiérem Izraele navštívil v úterý ráno společnost Mobileye, ve které si vyzkoušel jízdu v autonomním voze. Hlavním bodem úterního programu bylo poté bilaterální jednání s izraelským předsedou vlády, panem B. Netanjahuem, a následný oběd s ním a premiéry Slovenska a Maďarska, který se uskutečnil v oficiální rezidenci izraelského premiéra v Jeruzalémě.
Po skončení oficiálního programu se premiér Babiš i s manželkou vydali na prohlídku Starého města, a večer se setkal s vybranými zástupci izraelského obchodu.
Ve středu se premiérský pár podíval na Jeruzalém z vyhlídky věže Ester, kterou navrhl český architekt M. Reiniš. Poté odjeli na prohlídku Památníku holocaustu Jad Vašem. Následně se pan premiér přesunul do Tel Avivu na oběd se zástupci podnikatelské a vědecké sféry.
Odpoledne premiér navštívil Perésovo inovační centrum, které se specializuje na představování průlomových izraelských inovací. Poté se přesunul do zemědělského inovačního institutu Volcani, kde mu byly předvedeny nejnovější inovační technologie využívané v izraelském zemědělství. Proběhla zde také diskuze o možnostech spolupráce v oblasti léčebného konopí.

Premiér Babiš v Izraeli

Premiér Babiš v Izraeli

 

Premiér Babiš v Izreli

Premiér Babiš v Izreli

Premiér Babiš v Izraeli

Premiér Babiš v Izraeli