english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MŠMT
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Stipendia pro izraelské studenty v r. 2018

Rádi bychom Vás informovali o stipendiích české vlády, které každoročně poskytuje izraelským studentům v rámci mezivládního výměnného programu. Stipendia jsou určena vysokoškolským studentům bakalářských, magisterských a doktorandských programů, kteří si přejí v akademickém roce 2018/2019 studovat na českých veřejných vysokých školách. Každá přihláška musí obsahovat následující přílohy: životopis, seznam publikační činnosti (pokud je k dispozici), lékařské osvědčení o zdravotní způsobilosti, dva doporučující dopisy od akademických pracovníků nebo zaměstnavatele, kopie diplomu (pokud je k dispozici) a ověřený výpis známek.
 

V roce 2018 česká vláda současně nabízí šest stipendií na kurzy češtiny na Letních školách slovanských studií, které zahrnuje bezplatné ubytování, stravování, kurzovné a kulturní akce, které jsou součástí programu. Každá přihláška musí obsahovat kompletně a čitelně vyplněný formulář s fotografií a životopis. Zájemci z Izraele se mohou hlásit o stipendium na školách :  

1) PRAHA – 27. červenec – 24. srpen 2018 (stipendium pro 4 účastníky z Izraele, Univerzita Karlova) 2) BRNO – 21. červenec – 18. srpen 2018 (stipendium pro 4 účastníky z Izraele, Masarykova univerzita)

Přihlášky musí být odevzdány nejpozději do konce února 2018 tajemníku pro kulturu, tisk a vzdělávání Arthuru Polzerovi (arthurpolzer@gmail.com). Formuláře jsou ke stažení na webových stránkách Velvyslanectví ČR v Tel Avivu.