english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Tryzna československým obětem holocaustu v Jeruzalémských horách 22. 5. 2017

Dne 22. května 2017 se konala tradiční tryzna československým obětem holocaustu v Jeruzalémských horách. Tato akce je organizována krajanským sdružením Hitachduth Yotsei Czechoslovakia ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky a Velvyslanectvím Slovenské republiky.

Hitachduth Yotsei Czechoslovakia, krajanská organizace Čechů a Slováků v Izraeli, věnovala tryznu 90. výročí návštěvy československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka, který v r. 1927 jako první hlava státu navštívil židovské komunity v Palestině.

K hlavním řečníkům patřili N. Steiner, předseda Hitachduthu, C. Avital, izraelská politička a diplomatka, K. Pažourek, chargé d´affaires Velvyslanectví ČR, P. Hulényi, velvyslanec SR, S. Mičev, ředitel Muzea SNP v Banské Bystrici, Dr. Wein z Tel Avivské Univerzity, který hovořil o T. G. Masarykovi, historička E. Lotan, která hovořila o politické situaci ve střední Evropě mezi světovými válkami, a A. Fischer z kibucu Kfar Masaryk. Kulturní program zajistil německý pěvecký sbor ze Zikhron Yaakov.

Galerie


Tryzna čs. obětem holocaustu 2017