česky  english  shqip 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Municipalita Tirany
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Otevření nového dětského hřiště

Český velvyslanec Jaroslav Ludva a primátor Tirany Erion Veliaj spolu s ministryní zdravotnictví Ogertou Manastirlliu provedli dne 5. října 2018 slavnostní inauguraci nového dětského hřiště v centrálním obvodě hlavního města Tirany. Realizace již druhého dětského hřiště v Tiraně je výsledkem spolupráce Velvyslanectví České republiky v Tiraně s municipalitou města Tirany v rámci program České rozvojové spolupráce.

Velvyslanec Ludva vyjádřil své uspokojení při pohledu na hrající si početné skupinky dětí na novém hřišti a poděkoval primátorovi Veliajovi a jeho týmu za úspěšnou spolupráci. Primátor na oplátku poděkoval za spolupráci velvyslanci a české ambasádě a zdůraznil, že ještě před několika měsíci byly na tomto místě pouze hromady špíny, pro které nemohl být pozemek využíván dětmi z okolních obytných domů. Rekultivační práce, úprava terénu a instalace standardizovaných hracích prvků vytvořily dětem prostředí ke hrám a zdravému pohybu a dospělým k odpočinku na lavičkách ve stínu stromů. Jak dále primátor uvedl, nové dětské hřiště je v pořadí 2. hřištěm, vybudovaným za pomoci České republiky, v rámci programu revitalizace Tirany.

Prostory nového dětského hřiště jsou umístěny poblíž ulice Myrteza Topi, v místě s vysokou hustotou obyvatelstva a dosud omezenými možnostmi oddechu obyvatel na veřejně přístupných prostranstvích. Rekonstrukční práce zahrnovaly výsadbu stromů, instalaci laviček, osvětlení, jakož i herních prvků pro děti.

Galerie


Inaugurace dětského hřiště Tirana 2018