česky  english  shqip 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mezinárodní den lidských práv - diskuse na téma práv žen v albánské společnosti

K mezinárodnímu Dni lidských práv uspořádalo Velvyslanectví ČR v Tiraně setkání na téma lidských práv, konkrétně na téma práv žen v albánské společnosti. 

Setkání pořádaného Monikou Kazdovou, zástupkyní velvyslance, se zúčastnily představitelky nevládních organizací, resp. ženy mnoha profesí a oborů: paní Elsa Ballauri, výkonná ředitelka Albanian Human Rights Group, novinářka a členka představenstva Mezinárodní asociace muzeí žen (sama v Tiraně takovéto muzeum vede); paní Dhurata Thanasi, odbornice na rozvoj místních samospráv se zkušeností z mezinárodních organizací se specializací na zdravý životní styl; paní Marcela Tringaj – právnička, která se specializuje na pomoc utiskovaných ženám a skupinám, profiluje se též jako novinářka a lidskoprávní aktivistka; paní June Taylor –lidskoprávní aktivistka a úspěšná podnikatelka.

Celá schůzka se nesla ve velmi přátelské atmosféře, byla diskutována témata postavení žen v minulosti i v současné albánské společnosti, pracovní příležitosti pro ženy, jejich úloha v rodině i vliv tradic. Zmíněno bylo i smutné téma domácího násilí, které aktuálně rezonuje v albánských médiích. Všem zúčastněným děkujeme za účast a výbornou diskusi.

Velvyslanectví ČR plánuje pokračovat v podobných diskusních formátech, jak na téma lidských práv, tak k dalším aktuálním tématům, jež rezonují v albánské společnosti.

Mez.den lidských práv

Mez.den lidských práv

Mez.den lidských práv

Mez.den lidských práv