česky  english  shqip 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Urban se zúčastnil online mediálního fóra

Velvyslanec České republiky v Tiraně  pan Karel Urban, pozvaný Institutem politických studií a Bederovou univerzitou v Tiraně, se setkal s profesory a studenty žurnalistiky a práva, kde se věnoval tématu online médií a lidských práv v Albánii.

Velvyslanec Urban uvedl, že lidská práva jsou pro Českou republiku nejvyšší prioritou a vyzval všechny zúčastněné strany, aby přispěly k tomu, co kvalifikoval jako vyvážený mediální zákon, který by chránil novináře, kteří by ze své strany měli prokázat profesionalitu, integritu a pracovní etiku.

Vedoucí ISP pan Afrim Krasniqi představil situaci online médií v Albánii a poznamenal, že zatímco on-line média jsou používána stále více, neexistuje žádný zákon o online médiích. Mezitím se přítomní profesoři shodli na tom, že ačkoli v zemi existuje mnoho online zpravodajských platforem, pouze několik z nich bylo spolehlivým zdrojem informací.

Česká republika přispívá do aktuálního mediálního projektu vedeného Institutem politologických studií v rámci programu Transition Promotion.

Beder University in Tirana

Beder University in Tirana

Beder University in Tirana

Beder University in Tirana