česky  english  shqip 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální rozsah vízové agendy

(Archivní článek, platnost skončena 12.07.2022 / 14:45.)

Od 6. září 2021 spadá Albánie mezi země s velmi vysokým rizikem nákazy (tmavě červená barva), proto dochází i k omezení vízové agendy.

Na základě Ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví je možno na Velvyslanectví ČR v Tiraně  od 6. září 2021 přijímat pouze vybrané žádosti o víza. Omezení se týká především schengenských víz, žádosti o dlouhodobá víza a pobyty lze přijímat bez omezení (od 30.9.2021). Podrobný seznam je k nalezení v bodě III článku VÍZA: Otevřené/uzavřené konzuláty, rozsah služeb

Výjimku tvoří osoby plně očkované, které mohou podat žádosti o všechny typy víz. Podmínky plné naočkovanosti = uběhlo alespoň 14 dní od podání druhé dávky, jde-li o dvoufázovou vakcínu, zároveň se jedná o vakcínu uznanou EU  a zároveň očkování proběhlo v jedné ze zemí, jejichž certifikáty o očkování ČR uznává.

Informace k vízům a objednání termínu zde

Žádáme žadatele o důsledné dodržování hygienických opatření při návštěvě konzulátu. Při návštěvě konzulátu se vyžaduje dezinfekce rukou, použití roušky a zachování rozestupu alespoň 2 metry.

Informace k aktuálním pravidlům při cestě do ČR viz článek Cestování do ČR z Albánie

přílohy

Potvrzeni_prijimajiciho_subjektu_na_uzemi_CR_cizince_ze_... 138 KB DOCX (FILE_TYPE_DOCX) 7.9.2021