english  česky  日本語 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Tokiu / Embassy of the Czech Republic in Tokyo
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Číše vína k slavnostnímu zahájení českého předsednictví v Radě EU

Při příležitosti zahájení českého předsednictví v Radě Evropské unie, jež probíhá od 1. července do 31. prosince 2022, se konala na Velvyslanectví České republiky v Tokiu číše vína, kde ministr pro World Expo 2025, pan Kendži Wakamija, pronesl slavnostní přípitek za účasti vysokých představitelů Japonska, zástupců ministerstva zahraničí a ministerstva obrany Japonska a velvyslanců EU.
 

Dne 1. července 2022 Velvyslanectví České republiky v Tokiu uspořádalo slavnostní číši vína k zahájení českého předsednictví v Radě Evropské unie. Velvyslanec České republiky v Japonsku, pan Martin Tomčo, při symbolické ceremonii převzal od velvyslance Francie v Japonsku, pana Philippa Settona, vlajku Evropské unie jako země, která Unii předsedala před Českou republikou.

Na akci promluvili kromě zmíněných velvyslanců i vysocí japonští představitelé, kteří v projevech stvrdili důležitost spolupráce mezi Evropskou unií a Japonskem. Mezi významnými hosty byl i ministr pro World Expo 2025, pan Kendži Wakamija, který pronesl slavnostní přípitek.

Společenskou událost doplnila výstava věnovaná Richardovi Mikuláši hraběti Coudenhove-Kalergi, která nejen japonskému publiku představuje jeho „pan-evropskou“ ideu a jeho osobnost coby spoluzakladatele Panevropské unie. Na realizaci výstavy se podílel Národní památkový ústav, město Poběžovice a Plzeňským kraj ve spolupráci s Českým centrem Tokio.

Galerie


Zahájení CZ PRES v Tokiu. / Start of CZ PRES in Tokyo.