english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: České centrum v Tokiu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Benefiční koncert pro Ukrajinu na Velvyslanectví ČR v Tokiu

Dne 15. března 2022 se v zaplněném sále Velvyslanectví ČR v Tokiu uskutečnil benefiční koncert na podporu Ukrajiny „Charity Concert for Ukraine“. Diváci ocenili, že se jednalo o první benefiční koncert ve prospěch Ukrajiny v Tokiu. Ukrajinský velvyslanec oficiálně poděkoval za jeho uspořádání.
 

Kromě dárců se koncertu zúčastnili významní hosté, mj. J. E. paní Akiko Santo, předsedkyně horní komory parlamentu, J. E. pan Hiroyuki Hosoda, předseda dolní komory parlamentu, velvyslanci evropských zemí, zástupci Ministerstva zahraničních věcí Japonska a další.

Koncertem provedla známá banduristka Nataliya Gudziy, která hostům představila kusy z tradiční i moderní ukrajinské hudby. Nataliya Gudziy se kromě zpěvu již od osmi let věnuje hře na tradiční ukrajinský hudební nástroj bandura. Od roku 2000 působí jako hudebnice v Japonsku. Její krásný a průhledně křišťálový zpěv s půvabným zvukem bandury přitahuje svou melancholickou atmosférou široké japonské publikum.

Výtěžek koncertu putuje na účet ukrajinského velvyslanectví a bude použit na pomoc válkou zasažené zemi. Všem děkujeme za účast.

Galerie


Charity Concert for Ukraine