english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví České republiky v Tokiu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká národní Brněnská filharmonie na turné po Japonsku

Brněnská filharmonie zavítala do několika japonských měst a potěšila tak příznivce vážné hudby. 15. a 17. února vystoupila před vyprodaným sálem Tokyo Opera City s cyklem ruské (Petr Iljič Čajkovskij) a české (Bedřich Smetana a Antonín Dvořák) klasické hudby.

Zástupci Velvyslanectví ČR a Českého centra v Tokiu rádi přijali pozvání na koncerty Brněnské filharmonie v Tokyo Opera City a měli tak možnost vychutnat si jedinečný zážitek. Pod taktovkou dirigenta Leoše Svárovského se rozezněl orchestr s mezinárodní účastí a diváci si se zaujetím i dojetím mohli vychutnat Smetanovu Vltavu a další hudební skvosty.

V pondělí 18. února přijal v prostorách velvyslanectví Chargé d'affaires a.i., pan Milan Slanec, ředitelku Brněnské filharmonie, paní Marii Kučerovou a pana Pavla Šinděláře, manažera orchestru pro zahraničí. Dalšími účastníky slavnostního oběda byly konzulka, paní Monika Dobiášová, ředitelka Českého centra, paní Eva Takamine a paní Petra Karpíšková, asistentka velvyslance. Cílem setkání bylo hlubší navázání kontaktů, které by umožnili vzájemnou spolupráci obou institucí.

 

 

Galerie


Brno Philharmonic Orchestra Tokyo 2-2019