english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Tokiu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika má svoji Sakurovou Princeznu

Květy sakur jsou neodmyslitelně spjaty s Japonskem. Není proto překvapující, že Japonsko má i své „Sakurové Princezny“, které se o sakury starají, a to nejenom v Japonsku, ale i v dalších zemích světa. Dne 23. února 2018 byla Sakurovou Princeznou jmenována pí Suzana Lenka Hanibalová, která se tak stala první Češkou nesoucí toto hrdé pojmenování. Jmenování jí osobně předal p.Tadamori Oshima, předseda Dolní komory japonského Parlamentu.  

Tradice jmenování sakurových princezen byla založena již v roce 1964, původně s cílem napomoci obnově země i prostřednictvím sázení sakurových stromů. Každým rokem jsou tak prostřednictvím Japan Sakura Foundation vybírány japonské ženy a dívky, které se stávají sakurovými princeznami a které pomáhají nejenom při sázení sakur, ale účastní se i dalších akcí spojených s obnovováním těchto krásných stromů.

V posledních letech se sakurovými princeznami stávají i cizinky, které přenášejí tuto krásnou tradici do svých zemí. Květy sakur jako poslové míru a lásky jsou tak rozsévány do celého světa. Letošní rok se tedy jejich květy rozletí kromě České republiky i do Slovinska, Gruzie, Mongolska, Vietnamu a Egypta.

Galerie


Česká republika má svoji Sakurovou princeznu