english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko – japonský sklářský projekt „Metamorphosis“

Dne 24. října 2018 České centrum Tokio zahájilo výstavu sklářských prací studentů sklářské školy TIGA (City Institute of Glass Art) z japonského města Toyama a jejich partnerů - studentů z Uměleckoprůmyslové akademie ve Světlé nad Sázavou.
 

Stává se tradicí, že na japonské sklářské škole v Toyamě působí čeští pedagogové, sklářští mistři, aby zde v Japonsku seznamovali japonské studenty s uměním českých sklářů. V současné době zde dlouhodobě vyučuje Václav Řezáč, který zahájení této výstavy doprovodil krátkým úvodním slovem a přiblížil i probíhající projekt vzájemné spolupráce těchto sklářských škol.

Vernisáž výstavy byla obohacena o koncert Symfonického orchestru z Frýdku Místku, který na svém turné po Japonsku si našel čas i na krátké zastavení na zastupitelském úřadu ČR v Tokiu. Kromě děl mistrů české klasické hudby se přítomní mohli zaposlouchat i do krásných tónu české hymny, jež zde zazněla vzhledem k blížícímu se letošnímu významnému 100. výročí  vzniku Československa, které si budeme připomínat dne 28. října 2018.

Galerie


Výstava Metamorphosis