english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Tokiu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

EU FILM DAYS 2019

Český film „Jan Palach“ režiséra Roberta Sedláčka reprezentuje Českou republiku v rámci letošního festivalu Dnů evropského filmu v Japonsku – EU Film Days, který se již tradičně koná v  japonských městech Tokio, Kjóto, Hirošima a letos i nově ve městě Fukuoka.
 

Dne 31. května 2019 začíná 17. filmový festival EU Film Days 2019, který se koná pod záštitou Zastoupení EU v Japonsku. Japonskému diváku přináší filmový festival možnost seznámení se s filmovou tvorbou jednotlivých zemí Evropské unie. Během letošního ročníku bude ve čtyřech japonských městech představeno celkem 24 evropských snímků.

Český snímek „Jan Palach“ režiséra Roberta Sedláčka je připomenutím posledních měsíců života českého studenta Jana Palacha, který se na protest proti invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968 v Praze upálil. Jedná se o výmluvný dokument protestující proti bezpráví, lhostejnosti a omezování svobody. Film je uváděn k připomenutí si 50. výročí této smutné události.

Dne 1. června 2019 po projekci filmu „Jan Palach“ v Tokiu proběhne i beseda s diváky za osobní účasti  režiséra filmu Roberta Sedláčka. Besedy se bude účastnit i známý japonský historik a bohemista, profesor Taku Shinohara, z Tokyo University of Foreign Studies.

 

Více informací k programu filmového festivalu lze nalézt na  - https://eufilmdays.jp/en/