english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Filmový festival k 100. výročí založení Československa pokračuje uvedením československého filmu „Spalovač mrtvol“

Dne 12. 11. 2018 uvedlo České centrum Tokio ve spolupráci se zastupitelským úřadem ČR v Tokiu v rámci Filmového festivalu k 100. výročí vzniku Československa černou komedie režiséra Juraje Herze „Spalovač mrtvol“.
 

Při příležitosti oslav letošního významného 100. výročí vzniku Československa jsou po celý tento rok v měsíčních intervalech uváděny projekce československých filmů s cílem přiblížit japonským divákům dobovou atmosféru v jednotlivých úsecích historie našeho společného státu. 

V měsíci listopadu byl uveden československý film známého režiséra Juraje Herze z roku 1968, jenž byl natočen podle stejnojmenné novely Ladislava Fukse. Jedná se o hororovou komedii, která je svým vyzněním řazená k následovníkům filmů německého expresionismu a k filmům české nové vlny.

Slavný příběh o spalovači mrtvol, podivínském Karlu Kopfrkinglovi, je podobenstvím o patologickém vývoji malého člověka k přijetí zla. Filmové zpracování z roku 1968 patří právem ke zlatému fondu české kinematografie. Hlavní roli zde ztvárnil  známý český herec Rudolf Hrušínský.