english  česky  日本語 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: GSC
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Global Science Café 4 (GSC) - Charles Games: Challenges of Developing Serious Video Games

Global Science Café Czech Centres (GSC) je cyklus populárně-vědeckých přednášek a debat s nejlepšími českými vědci, inovátory, ekonomy a dalšími významnými osobnostmi je pořádaný Českými centry a sdílený v rámci celé sítě. Jde o neformální fórum určené
k diskuzi nad současnými vědeckými  a společenskými otázkami.

GSC je aktuálně vysíláno v anglickém jazyce v online formátu 1x za dva měsíce. 

Další z cyklu přednášek proběhne online via Facebook dne 30. 11. v 18 hodin (CET)

Moderace:                   Michael Londesborough www.michaellondesborough.com
Hosté:                       Vít Šisler, Jakub Gemrot
Místo konání:             FEL ČVUT Praha /partner akce (logo)

Charles Games je studio stojící za oceňovanou hrou Attentat 1942. Charles Games se zaměřuje na narativní hry a přichází s inovativními způsoby, jak se věnovat vážným tématům. Studio Charles Games sídlí v Praze a v současné době vyvíjí novou historickou hru Svoboda 1945: Liberation. Charles Games vzniklo jako spin-off Univerzity Karlovy a představuje unikátní propojení akademické sféry a herního byznysu.

Vít Šisler je vyučující na FFUK a odborný asistent v rámci oboru Studia nových médií. Ve svém výzkumu se věnuje informačním a komunikačním technologiím na Blízkém východě
a výukovým hrám a simulacím. V rámci doktorského studia absolvoval na Fulbrightově stipendiu vědeckou stáž na Nortwestern University v Chicagu. Vít Šisler je hlavním designérem hry Attentat 1942.

Jakub Gemrot vystudoval informatiku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Aktuálně na UK učí, v roce 2015 stál u vzniku nového oboru „vývoj počítačových her“. Jakub Gemrot je jednatelem Charles Games a jedním z programátorů hry Attentat 1942.

Trailer ke hře Attentat 1942

Další odkazy pro informaci:

 

Charles Games

Attentat 1942

Svoboda 1945: Liberation

Vít Šisler

Programátor Jakub Gemrot