english  česky  日本語 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Tokiu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Historický seminář k 100. výročí vzniku Československa

Dne 14. listopadu 2018, symbolicky v den 100. výročí zvolení Tomáše Garrigua Masaryka prvním československým prezidentem, se v prostorách zastupitelského úřadu ČR v Tokiu konal historický seminář, jenž byl věnován vzniku samostatného státu Čechů a Slováků, politickým a diplomatickým přípravám, jež předcházely tomuto významnému dni a i  vzniku československých legií.
 

Na historickém semináři vystoupili se svými příspěvky přední český vojenský historik a spisovatel plk. PhDr. Eduard Stehlík, ředitel odboru pro válečné veterány ministerstva obrany ČR a slovenský historik a spisovatel PhDr. Slavomír Michálek, ředitel Historického ústavu SAV. Ve svých přednáškách seznámili japonské posluchače i s širšími okolnostmi vzniku československého státu, tj. například s aktivitami československých legií, s působením osobností jako byly Tomáš Garrigue Masaryk či Milan Rastislav Štefánik a připomenuli i další milníky ve společné existenci Československa.

Historický seminář byl obohacen i o příspěvek předního japonského historika a bohemisty profesora Taku Shinohara, proděkana na Tokijské Universitě mezinárodních studií, jenž se zabýval japonskou reflexí na tyto pro Čechy a Slováky tak významné dějinné události. 

 

Galerie


Historický seminář - 2018