english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Tokiu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Koncert pořádaný v rámci 29. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Mladá Praha

Dne 20. listopadu 2020 se v prostorách zastupitelského úřadu ČR v Tokiu uskuteční koncert klasické hudby pořádaný v rámci 29. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Mladá Praha. Na koncertu vystoupí mladí japonští hudebníci, kteří představí skladby známých světových skladatelů.
 

V tomto roce si připomínáme 100. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Českou republikou a Japonskem. Uplynulých sto let bylo naplněno nejenom významnými momenty v oblasti diplomacie, ale rovněž událostmi, které se týkaly našich vztahů obchodních, kulturních a sportovních. Tradice pořádání Mezinárodního hudebního festivalu Mladá Praha, která vznikla již v roce 1992, a pokračuje úspěšně až do dnešních dnů, tvoří významnou část těchto našich  kulturních vztahů.

Logo 100. výročí navázání diplomatických vztahů s Japonskem

Logo 100. výročí navázání diplomatických vztahů s Japonskem

Mezinárodní hudební festival Mladá Praha byl vždy příležitostí pro mladé a nadějné interprety klasické hudby veřejně vystoupit a představit výsledky svého snažení, ale současně navázat i vzájemná přátelství a položit základy budoucí profesní spolupráci.

Díky obětavé činnosti organizátorů festivalu Mladá Praha je tento koncert pořádán i v tomto roce, kdy je svým posluchačům zprostředkováván jeho přenos on-line. Záznam z koncertu můžete najít zde.

Galerie


Mladá Praha 2020