english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Tokiu / Embassy of the Czech Republic in Tokyo
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Koncertní turné PKF – Prague Philharmonia v Japonsku

Orchestr PKF – Prague Philharmonia úspěšně zahájil své japonské koncertní turné, kterému udělil svou záštitu velvyslanec České republiky v Japonsku. Pod vedením dirigenta Leoše Svárovského ve dnech 18. - 26. září 2021 orchestr absolvuje celkem šest koncertů po Japonsku.
 

Do Japonska v této nelehké době zavítal již po několikáté světoznámý orchestr PKF – Prague Philharmonia s dirigentem Leošem Svárovským, který je dobře známý japonskému publiku, neboť byl od jara 2014 do letošního roku šéfdirigentem Aichi Central Symphony Orchestra Nagoya, nyní je jeho hlavním hostujícím dirigentem.

PKF – Prague Philharmonia založil v roce 1994 Jiří Bělohlávek a od té doby orchestr šíří českou hudební tradici na prestižních pódiích v mnoha státech světa, kde vystupuje s renomovanými světovými dirigenty a sólisty. S Leošem Svárovským orchestr koncertoval kromě řady vystoupení v České republice například v Královské opeře v Ománu nebo v Petře v Sýrii. Během současného turné v Japonsku jsou sólisty koncertů prvotřídní violoncellista Santiago Cañon-Valencia, klavírista Keigo Mukawa a klavírista Kyohei Sorita. Zazní hudba Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Ludwiga van Beethovena i Sergeje Rachmaninova. Orchestr do Japonska pozvala agentura Koransha a turné sestává z šesti koncertů, které se konají ve městech Kanagawa, Gunma, Shiga, Aichi a v Tokiu. Turné orchestru PKF – Prague Philharmonia se koná pod záštitou velvyslance České republiky v Tokiu, pana Martina Tomča, Ph.D.

Naše velvyslanectví mělo tu možnost a čest se s radostí zúčastnit jednoho z koncertů PKF – Prague Philharmonia, a to v Tokyo Opera City v Tokiu, dne 19. září 2021. Dlouhé ovace japonského publika si vysloužil program složený ze skladeb světově známých skladatelů, L. v. Beethovena, S. Rachmaninova a W. A. Mozarta, který jednoznačně zapůsobil na přítomné diváky svou bezchybnou interpretací pod taktovkou dirigenta Leoše Svárovského. Sólistou tohoto programu byl klavírista Kyohei Sorita, jehož vystoupení s orchestrem PKF – Prague Philharmonia harmonizovalo v dokonalý hudební zážitek.

Galerie


PKF 2021 Japan Tour