english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví České republiky v Tokiu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přišel k nám Mikuláš

V reprezentačních prostorách zastupitelského úřadu ČR v Tokiu se již tradičně
dne 5. prosince 2018 uskutečnilo předvánoční setkání českých krajanů a členů Japonsko-české asociace přátelství  v Tokiu, kteří s pracovníky velvyslanectví a jejich rodinami přišli společně oslavit svátek sv.
Mikuláše a blížící se vánoční svátky. 
 

Všechny přítomné nejprve uvítali pan Koichi Takahashi, president Asociace japonsko-českého přátelství a velvyslanec České republiky Tomáš Dub, kteří oba popřáli přítomným pěkné vánoční svátky. Slavnostního přípitku se ujal pan Hisao Naito, starosta města Nirasaki (prefektura Yamanashi), které je spřáteleným městem Měchenic (okres Praha západ).

Poté, zvláště malí diváci přivítali příchod Mikuláše s Čertem a Andělem a těšili se z drobných dárečků. Milou vánoční atmosféru doplnilo tradiční výborné pohoštění a závěrem i společně zpívané vánoční koledy.

Letošního předvánočního setkání se účastnilo kolem 180 českých občanů a členů Japonsko-české asociace přátelství, kteří využili této příležitosti k osobnímu rozloučení se s velvyslancem ČR v Japonsku Tomášem Dubem, jemuž ke konci t.r. skončí doba jeho vyslání v Japonsku.

Galerie


Mikuláš 2018