english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Spuštěn nový web pro Čechy žijící v zahraničí

Dne 1. června 2018 spustilo Ministerstvo zahraničních věcí ČR nové webové stránky. Jsou určené českým krajanům a občanům žijícím v zahraničí, kteří tak na jednom místě naleznou základní informace ministerstev a úřadů ČR.

Cílem stránek je usnadnit vyřizování správních, finančních a dalších záležitostí v České republice i s ohledem na možný návrat do vlasti.

Webové stránky Užitečné informace pro Čechy žijící v zahraničí jsou jedním z konkrétních výsledků Meziresortní komise pro Čechy žijící v zahraničí, která je koordinačním orgánem na úrovni centrální státní správy. Jejími členy jsou zástupci osmi českých ministerstev. Komise si klade za cíl podpořit vzájemnou informovanost a spolupráci orgánů státní správy v krajanské problematice. Její ustavení potvrdila vláda ČR svým usnesením z 19. dubna 2017 v návaznosti na usnesení Senátu Parlamentu ČR z 1. prosince 2016. 

Uživatelé stránek naleznou v jednotlivých tematických sekcích také příslušné odkazy na stránky konkrétních ministerstev a úřadů.

Správu webových stránek provádí pracoviště oddělení zmocněnce pro krajanské záležitosti MZV. Jeho kontaktní e-mailová adresa je zkz@mzv.cz.