english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Národní divadlo Praha „Figarova svatba“ 2019 Japan Tour

Zahajovací představení Le Nozze di Figaro se konalo 3. ledna v nádherné kulturní schránce Festival Hall v Ósace.

I přesto, že Japonsko bylo stále v tradičním duchu oslav Nového roku, představení přilákalo spoustu návštěvníků, hrálo a zpívalo se s radostí před vyprodaným sálem!!

Pan Kazumasa Kuzumura, který se společně s tlumočnicí paní Suzankou Hanibalovou slavnostního představení v Ósace zúčastnil, se také osobně pozdravil se sólisty i se zástupci vedení Národního divadla.

Po opeře se konal tradiční slavnostní  obřad tzv. “kagami biraki” nebo-li otvírání sudu Saké, kterého se zúčastnila i hlavní sopránistka Eva Mei s poznámkou, že na Saké a Japonsko si nedá dopustit!!

5. ledna 2019 se představení Figarova svatba v podání Národního divadla Praha odehrálo v Bunkakaikan v Tokiu. Ani zde nechybělo v hledišti české publikum. Pan Milan Slanec, Chargé d´affaires s rodinou a kolegy z Velvyslanectví České republiky v Tokiu popřáli celému uměleckému i produkčnímu týmu zdar při všech reprízách a vychutnali si jedinečný kulturní zážitek. Dne 9. ledna pak proběhl přátelský oběd v prostorách velvyslanectví, na nějž pozvání přijali pan Jan Burian, ředitel Národního divadla Praha, paní Silvia Hroncová, Umělecká ředitelka Opery Národního divadla a Státní opery a pan Don Nixon, Umělecký ředitel Opery Národního divadla a Státní opery.

Galerie


Figarova svatba Národní divadlo Praha v Japonsku