english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Tokiu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Město Saitama věnovalo velvyslanectví pamětní dekorativní závěs na motivy olympijských her 2020

Delegace z města Saitama navštívila velvyslanectví České republiky v Tokiu a věnovala darem dekorativní závěs, který na svém potisku reprezentuje český olympijský basketbalový tým.
 

Dne 19. října 2021 paní Monika Dobiášová, konzulka velvyslanectví České republiky v Tokiu, přijala delegaci z města Saitama, kterou tvořili pan Yoshikazu Takeuchi, ředitel olympijského a paralympijského odboru, pan Kazuhiko Ogura a pan Takamitsu Tanaka. Paní Dobiášová od delegace převzala pamětní dekorativní závěs, který byl vyroben městem Saitama na podporu jednotlivých basketbalových týmů, tedy i českého týmu, které se zúčastnily Letních olympijských her v Tokiu 2020, které se kvůli pandemii koronaviru odehrály v roce 2021.  

Tyto dekorativní závěsy, jejichž reálná velikost je 3,4 m na výšku a 2 m na šířku s hmotností cca 4kg, byly do září 2021 vystaveny na stanici Saitama Shin-Toshin, která je nejblíže k Saitama Super Areně, sportovišti basketbalu.

Design závěsů vychází z tradice japonských dřevotisků či deskotisků Ukiyo-e a jsou na nich vyobrazeny ikonické budovy a vlajky zemí olympijských basketbalových týmů. Závěs zhotovený pro tým České republiky zobrazuje muže v kimonu v barvách české vlajky s basketbalovým míčem, reprezentující tak český mužský olympijský tým, a v pozadí pak Pražský hrad, který je neodmyslitelným symbolem nejen hlavního města Prahy, ale i České republiky samotné. Za krásný dar městu Saitama děkujeme.

Galerie


Přijetí delegace z města Saitama