english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Tokiu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mezinárodní hudební festival Mladá Praha slaví 30 let

V neděli 7. listopadu 2021 se v Suntory Hall v Tokiu odehrál slavnostní concert mladých japonských talentů pořádaný v rámci letošního jubilejního 30. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Mladá Praha.
 

Mezinárodní hudební festival Mladá Praha je projekt, jehož cílem je poskytnout mladým hudebníkům z celého světa příležitost předvést své hudební nadání a podpořit je v začátcích jejich umělecké kariéry. Festival od roku 1992 každoročně pořádá japonský a český organizační výbor za spolupráce velvyslanectví České republiky v Tokiu.

Mezinárodní hudební festival Mladá Praha vždy byl a nadále zůstává příležitostí pro mladé a nadějné interprety klasické hudby veřejně vystoupit a představit výsledky svého snažení. Zároveň jim poskytuje možnost navázat vzájemná přátelství a položit základy pro budoucí profesní spolupráci.

Na nedělním slavnostním koncertě v Tokiu, kterého se zúčastnil pan Lukáš Zícha, konzul velvyslanectví České republiky v Tokiu, mladí umělci nadchli publikum bezchybnou interpretací skladeb českých i zahraničních skladatelů, a poskytli tak všem hostům výjimečný hudební zážitek.  

Pan Lukáš Zícha na koncertu Mladá Praha v Tokiu.

Pan Lukáš Zícha na koncertu Mladá Praha v Tokiu.

Letošní ročník je mimořádný nejen tím, že oslavuje 30 let od založení festivalu, ale také tím, že pan Jakub Kulhánek, ministr zahraničních věcí České republiky, podpořil festival převzetím záštity nad českou částí programu, která se konala v České republice ve dnech 16. září až 3. října 2021. Tato záštita symbolizuje důležitost česko-japonských vztahů.

Mladá Praha, Tokio

Mladá Praha, Tokio